TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

06 2022

Zalew Żyrardowski na liście czarnych punktów wodnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zalew Żyrardowski na liście czarnych punktów wodnych - Grodzisk News


Samorząd Mazowsza wraz z policją prowadzą coroczną akcję oznaczania tzw. czarnych punktów wodnych, czyli niebezpiecznych kąpielisk. Na liście, podobnie jak przed rokiem znalazł się Zalew Żyrardowski.


O ile zalew jest dogodnym miejscem do wypoczynku i rekreacji, dobrze sprawdza się jako zbiornik po którym można pływać rowerem wodnym, kajakiem lub, o tyle jest miejscem niebezpiecznym do kąpieli wpław. Stąd oznaczenie akwenu jako czarnego punktu wodnego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Samorząd Mazowsza podkreśla, że akcja oznaczania niebezpiecznych kąpielisk poprawia świadomość ludzi. . – W 2021 r. na terenie Mazowsza doszło do 38 utonięć[ Dla porównania w 2020 r. w naszym regionie utonęło 58 osób,  co oznacza, że mamy do czynienia z tendencją spadkową. Najczęstszą przyczyną utonięć są brawura, lekkomyślność oraz alkohol. Poza tym często wypoczywający nad wodą zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i korzystają z dzikich kąpielisk, które nie są do tego przeznaczone – podali samorządowcy.

–Wakacje to wyjątkowy sezon. Mamy więcej wolnego czasu, a korzystając z pięknej, słonecznej pogody najchętniej wypoczywamy nad wodą. Warto jednak pamiętać, by przy wyborze kąpieliska kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać tylko miejsca bezpieczne, strzeżone i odpowiednio oznaczone. Nasze życie i zdrowie są najważniejsze – dodaje radna województwa Katarzyna Bornowska, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Łącznie po aktualizacji na Mazowszu będzie 125 miejsc oznaczonych „Czarnymi punktami wodnymi”. Wykaz można znaleźć tutaj


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Uświadamiać to trzeba polityków. Zamiast robić zakazy w takim zbiorniku który jest śmiesznie niebezpieczny wystarczy napisać że pływanie na własną odpowiedzialność. Uczyć pływać i wskazywać rzeczywiste przyczyny utonięcia którymi nie jest zbiornik a brak umiejętności pływackich. Bardzo szkoda że Mazowsze schodzi na niski poziom i już wyżej nie wejdzie bo takie zakazy blokują możliwość np nauki pływania. Przykre
Damian


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.