reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

10 2022

Żabia Wola: Trzy z siedmiu projektów już gotowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Gmina Żabia Wola1 - Grodzisk News


Gmina Żabia Wola jest w trakcie realizacji łącznie siedmiu projektów, na które otrzymała dotacje w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022”. Trzy z nich są już gotowe.


Żabiowolska gmina otrzymała w ramach tego programu 70 tys. zł dofinansowania (po 10 tys. zł na każdy z projektów). Trzy z siedmiu zostały już zrealizowane. Dotyczyły one budowy infrastruktury przystankowej w Skułach, Jastrzębniku i Bieniewcu. Zostały tam zamontowane wiaty przystankowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Kwota dotacji pokryła połową całkowitego kosztu tych trzech inwestycji, który wyniósł 60 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W trakcie realizacji są jeszcze cztery projekty, które zostały dofinansowane z MIAS. Są to: montaż oświetlenia ulicznego w Żabiej Woli, Zarębach i Petrykozach oraz przygotowanie infrastruktury pod oświetlenie w Bolesławku.

Jak podaje Urząd Gminy Żabia Wola, te cztery zadania powinny zostać zrealizowane do końca października. – Dziękujemy władzom Województwa Mazowieckiego za przyznane dofinansowanie, które umożliwiło realizację zadań mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowników transportu publicznego – napisali w mediach społecznościowych urzędnicy żabiowolskiego magistratu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.