reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

07

04 2021

Wyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy


Grodzisk News


foto: PixabayWyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy - Grodzisk News


Od 10 kwietnia wejdą w życie zaostrzone przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące grzywien m.in. za niewłaściwy spacer z psem. Wyprowadzenie czworonoga bez smyczy może kosztować nawet 500 złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przepisy głoszą, że „niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia" grozi grzywną od 50 do 250 zł, a "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" grozi grzywną w wysokości 500 zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Oznacza to, iż w przypadku spaceru z psem bez smyczy możemy dostać mandat w pierwszych „widełkach”, jeśli natomiast dojdzie do sytuacji niebezpiecznej lub spacer bez smyczy i kagańca dotyczyłby psa zaliczanego do grona raz niebezpiecznych, wówczas mandat może wynieść 500 złotych.

Ponadto nie będzie już można trzymać psów na łańcuchu przy budzie, ale trzeba będzie tak zabezpieczyć posesję, by pies nie wydostał się poza ogrodzenie. W przeciwnym razie możemy dostać mandat.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

I kto to będzie pilnował, czy psy są wyprowadzane na smyczy i kagańcu? Czy powstanie specjalny zespół ludzi zatrudnionych przez urząd? Wystarczy trochę pospacerować w pewne punkty miasta i zobaczyć co się dzieje. Psy dość groźne dniami i nocami biegają luzem, a właściciel, albo sobie idzie i rozmawia przez telefon, albo siedzi na ławce, albo siedzi sobie wygodnie w domu, a pies biega i atakuje ludzi. Jak się zwróci uwagę takiej osobie, że pies powinien mieć kaganiec i być prowadzony na smyczy to jest jedna odpowiedz-przecież on też gdzieś musi się wybiegać. Czy teren miasta jest wybiegiem psów? A jak chce się zadzwonić na straż miejską to niestety nie dodzwoni się tylko cud nieraz sprawia,że ktoś tam odbierze telefon.
abc


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.