reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

07

04 2021

Wyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy


Grodzisk News


foto: PixabayWyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy - Grodzisk News


Od 10 kwietnia wejdą w życie zaostrzone przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące grzywien m.in. za niewłaściwy spacer z psem. Wyprowadzenie czworonoga bez smyczy może kosztować nawet 500 złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przepisy głoszą, że „niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia" grozi grzywną od 50 do 250 zł, a "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" grozi grzywną w wysokości 500 zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Oznacza to, iż w przypadku spaceru z psem bez smyczy możemy dostać mandat w pierwszych „widełkach”, jeśli natomiast dojdzie do sytuacji niebezpiecznej lub spacer bez smyczy i kagańca dotyczyłby psa zaliczanego do grona raz niebezpiecznych, wówczas mandat może wynieść 500 złotych.

Ponadto nie będzie już można trzymać psów na łańcuchu przy budzie, ale trzeba będzie tak zabezpieczyć posesję, by pies nie wydostał się poza ogrodzenie. W przeciwnym razie możemy dostać mandat.

💬︎   dodaj komentarz

I kto to będzie pilnował, czy psy są wyprowadzane na smyczy i kagańcu?
Czy powstanie specjalny zespół ludzi zatrudnionych przez urząd?
Wystarczy trochę pospacerować w pewne punkty miasta i zobaczyć co się dzieje. Psy dość groźne dniami i nocami biegają luzem, a właściciel, albo sobie idzie i rozmawia przez telefon, albo siedzi na ławce, albo siedzi sobie wygodnie w domu, a pies biega i atakuje ludzi. Jak się zwróci uwagę takiej osobie, że pies powinien mieć kaganiec i być prowadzony na smyczy to jest jedna odpowiedz-przecież on też gdzieś musi się wybiegać. Czy teren miasta jest wybiegiem psów? A jak chce się zadzwonić na straż miejską to niestety nie dodzwoni się tylko cud nieraz sprawia,że ktoś tam odbierze telefon.

abc
07-04-2021 16:29

wezicie się za brudy na posesjach gdzie mnoza się szczury a nie szukacie łatwych przekąsek na psach będziecie się msc to jest chore

mieszkaniec
07-04-2021 17:23

brawo w grodziskim parku przy poczcie, sa tacy spacerowicze, którzy chodzą z pieskami bez smyczy i ich psy podbiegają do mojego małego pieska, który panicznie się ich boi(jest psem ze schroniska,nad którym się znęcano i maltretowano), trzęsie się i piszczy, a zapewnienia takiego wolnościowego właściciela psa, że nie ugryzie nie są mojemu psu ani mnie w ogóle potrzebne. Może straż miejska i wieczorami Policja zainteresuje się takimi
spacerowiczami.

Emilia
08-04-2021 02:15

Zaraz, zaraz. Zdaje mi się, że w Grodzisku nie ma obowiązku wyprowadzania psów na smyczy! Tak jest faktycznie np. w Warszawie. Tutaj chodzi bardziej o np. środki transportu, gdzie te zasady określa przewoźnik.

Hubert
07-04-2021 17:24

A od kiedy jakies prawo lokalne znosi ustawy???

Sebastian
08-04-2021 02:17

Od 10 kwietnia wejdą w życie zaostrzone przepisy KODEKSU WYKROCZEŃ....... !!!

CZYTAMBOUMIEM
08-04-2021 08:04

Dla użytkownika CZYTAMBOUMIEM - i innych moich adwersarzy. Pierwsze kliknięcie w Internetach...

Zgodnie z art. 77 § 1 kodeksu wykroczeń § 1. ... Przepisy kodeksu wykroczeń, poza lasem (gdzie nie można psa puszczać luzem) nie nakazują prowadzenia psa na smyczy lub w kagańcu. Mówią jedynie o zwykłych lub nakazanych środków ostrożności.

Hubert
08-04-2021 11:28

Moźe Straź Miejska i Straź Zwierząt w Grodzisku zaczną kontrolować posesję w jakich warunkach źyją psy i koty. Zaczną pomagać tym czworonogą i karać właścicieli. Sprawdzać czy zwierzęta są czipowane i kastrowane.

Obywatel
08-04-2021 13:47

Mamy już tak dużo .....organizacji i inspektorów TOZ...

sarna
08-04-2021 15:24


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.