TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

02 2017

Warszawska metropolia z 33 gminami, ale bez Podkowy. "Zwykłe przeoczenie?"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński ostro skrytykował sławny już projekt ustawy zakładającej przyłączenie do stolicy 33 gmin. Miasta ogrodu w dokumencie jednak nie uwzględniono? ? Zwykłe przeoczenie? A może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? ? zastanawia się włodarz.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Faktem jest, że jeżeliby naszkicować zakładany obszar Warszawy jako metropolitlnej jednostki samorządu terytorialnego, to na mapie Podkowa wygląda jak swoista enklawa otoczona gminami wchodzącymi w skład warszawskiej metropolii.  ? No tak, będziemy drugim San Marino. Najwyraźniej rządzący wyszli z założenia, że Podkowa jest bogata i na pewno sobie poradzi. Zdecydowanie jesteśmy przeciwni temu pomysłowi PiS-u. W ten sposób odbiera się mieszkańcom możliwość decydowania o czymkolwiek, prawo wolnego głosu. A argument, że tak obszar miałby poprawić sytuację we współpracy między samorządami, które obecnie się nie stowarzyszają, jest delikatnie mówiąc nieprawdziwy. Przykładem chociażby Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów ? mówi Tusiński.

Podkowiański włodarz uważa że ustawa ta jest elementem walki politycznej. ? Może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? Lub pomysł na likwidację Podkowy jako miasta i stworzenie sołectwa w gminie (dzielnicy?) Brwinów? Fakt,  pisałem, że powiat grodziski jest mierny, a dyskusja nad powiatami powinna nastąpić. Ale politycy PiS chyba się pospieszyli? A tak na poważnie, to kolejny szalony pomysł przejęcia władzy przez PiS za wszelką cenę, bez względu na konsekwencje ?mówi Tusiński.

Dla ścisłości dodajmy, że w ostatnich wyborach samorządowych, podobnie jak w poprzednich, w Podkowie wygrała Platforma Obywatelska.

 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.