TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

02 2017

Warszawska metropolia z 33 gminami, ale bez Podkowy. "Zwykłe przeoczenie?"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Warszawska metropolia z 33 gminami, ale bez Podkowy. "Zwykłe przeoczenie?" - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński ostro skrytykował sławny już projekt ustawy zakładającej przyłączenie do stolicy 33 gmin. Miasta ogrodu w dokumencie jednak nie uwzględniono? ? Zwykłe przeoczenie? A może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? ? zastanawia się włodarz.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Faktem jest, że jeżeliby naszkicować zakładany obszar Warszawy jako metropolitlnej jednostki samorządu terytorialnego, to na mapie Podkowa wygląda jak swoista enklawa otoczona gminami wchodzącymi w skład warszawskiej metropolii.  ? No tak, będziemy drugim San Marino. Najwyraźniej rządzący wyszli z założenia, że Podkowa jest bogata i na pewno sobie poradzi. Zdecydowanie jesteśmy przeciwni temu pomysłowi PiS-u. W ten sposób odbiera się mieszkańcom możliwość decydowania o czymkolwiek, prawo wolnego głosu. A argument, że tak obszar miałby poprawić sytuację we współpracy między samorządami, które obecnie się nie stowarzyszają, jest delikatnie mówiąc nieprawdziwy. Przykładem chociażby Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów ? mówi Tusiński.

Podkowiański włodarz uważa że ustawa ta jest elementem walki politycznej. ? Może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? Lub pomysł na likwidację Podkowy jako miasta i stworzenie sołectwa w gminie (dzielnicy?) Brwinów? Fakt,  pisałem, że powiat grodziski jest mierny, a dyskusja nad powiatami powinna nastąpić. Ale politycy PiS chyba się pospieszyli? A tak na poważnie, to kolejny szalony pomysł przejęcia władzy przez PiS za wszelką cenę, bez względu na konsekwencje ?mówi Tusiński.

Dla ścisłości dodajmy, że w ostatnich wyborach samorządowych, podobnie jak w poprzednich, w Podkowie wygrała Platforma Obywatelska.

 
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.