reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

07 2022

Wakacyjny rozkład jazdy grodziskiego „Kina na leżakach”. Co i kiedy będzie grane?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: FilmwebWakacyjny rozkład jazdy grodziskiego „Kina na leżakach”. Co i kiedy będzie grane? - Grodzisk News


Wczoraj seansem filmu „Biały potok” rozpoczął się sezon letniego kina na leżakach w Grodzisku. Spójrzmy jednak, jak propozycje mają dla mieszkańców organizatorzy w kolejnych dniach i tygodniach.


Kolejny pokaz bowiem już w sobotę, 16 lipca również o godz. 22.00 w Parku Skarbków. Obejrzymy wtedy film „Chłopiec z chmur”.  To inspirowana faktami opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Ta prawdziwa historia poruszyła całą Europę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

r> Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów “Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, “Nowych przygód Aladyna” oraz “Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.


Kolejne seanse w grodziskim „Kinie na leżakach” odbędą się już w sierpniu. 27. dnia przyszłego miesiąca obejrzymy ciepłą francuską komedię „Klub rozwodników”. Opowiada historię Bena. Dotkliwie poturbowany przez życie małżeńskie, zdradzony przez swoją ukochaną żonę, odzyskuje wolność, ale nie bardzo wie, co z nią zrobić. Najchętniej płakałby w kącie i wspominał pięć minionych szczęśliwych lat. Na szczęście może liczyć na dawnego kumpla Patricka, dla którego rozwód to istna ucieczka z Alcatraz! Patrick dopiero teraz czuje, że żyje, i tego sa¬mego zamierza nauczyć Bena. Założony przez nich Klub Rozwodników to miejsce niekończącej się balangi, gdzie króluje wolna miłość, a długość trwania związku liczy się w godzinach, a nie w latach. Ben okazuje się pojętnym uczniem, jednak gdy pozna pewną uroczą blondynkę, okaże się, że w sercu wciąż jest niepoprawnym romantykiem…


30 sierpnia o godz. 21.00, na zakończenie cyklu, wyświetlony zostanie hiszpański film pt. „Szef roku”, ze świetnym Javierem Bardemem w roli głównej.Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz laureata Oscara© Javiera Bardema.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

wyświetlcie do obejrzenia polski film pt." Miasto prywatne", reżysera Jacka Skalskiego z 1994 roku!

widz
15-07-2022 01:14
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.