TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

06 2022

W piątek ogólnopolskie protesty przeciwko CPK. Także na drogach w naszym powiecie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsW piątek ogólnopolskie protesty przeciwko CPK. Także na drogach w naszym powiecie - Grodzisk News


10 czerwca strona społeczna, w tym gminy z naszego powiatu, wezmą udział w ogólnopolskim proteście przeciw budowie CPK Mieszkańcy będą protestować na drogach publicznych w określonych lokalizacjach, m.in. w Żabiej Woli i Międzyborowie.


– Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK to wydarzenie, w którym lokalne społeczności organizują własne protesty przeciw projektom CPK: megalotnisku, projektowanym liniom kolejowym w rozwiązaniach proponowanych przez CPK, proponowanym przebiegom OAW. Jesteśmy za rozwojem kraju. Za mądrymi i zrównoważonymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Jesteśmy przeciw przeskalowanym inwestycjom, zbędnym wywłaszczeniom, ogromnemu zadłużaniu naszego kraju na ich realizację, a także nieposzanowaniu społeczności lokalnych i środowiska – informują organizatorzy inicjatywy na profilu facebookowym. „Nie dla projektów CPK w całej Polsce”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W Żabiej Woli piątkowy protest odbędzie się w godzinach 17.00–18.00 na parkingu przy Domu Kultury, – Uczestnicy zgromadzenia planują kilkukrotne przejście następującą trasa: z parkingu, ulicą Warszawską do przejścia dla pieszych naprzeciwko Ośrodka Zdrowia, przez parking przy Banku do przejścia przy ulicy Głównej, chodnikiem koło kiosku, do przejścia dla pieszych na wprost sklepu spożywczego G.S, do parkingu – podał żabiowolski magistrat.

W jaktorowskim magistracie zgłoszono protesty w dwóch miejscach. Jeden będzie na rondzie w Międzyborowie oraz na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej z Kaską, w pobliżu wiaduktu Centralnej Magistrali Kolejowej w Starych Budach. W obu przypadkach protesty potrwają od 17.00 do 18.00

Protest mieszkańców przejdzie także w Baranowie, bowiem protestujący będą kroczyć przez przejście dla pieszych przy szkole podstawowej w godzinach od 17.00 do 19.00.

Blokady także w powiecie żyrardowskim
Żyrardowska policja poinformowała, że od 16.30 do 18.30 w powiecie żyrardowskim będzie utrudniony ruch na drodze S-8, krajowej "50" i wojewódzkiej nr 719.

Uczestnicy protestu będą przemieszczać się w obrębie ronda w miejscowości Wiskitki oraz Mszczonów – S8 jak i na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Jaktorowską w Żyrardowie w godzinach 16.30-18.30.

– Osoby jadące z Sochaczewa w kierunku Grójca będą kierowani przez policjantów objazdem w kierunku Łowicza (droga K-92 a następnie K-70). Utrudnienia te dotyczą w szczególności ruchu tranzytowego. Zostanie zablokowany zjazd w kierunku Żyrardowa z Autostrady A-2 oraz drogi krajowej nr 50 w miejscowości Wiskitki. Zakaz jazdy będzie dotyczył każdej osoby poruszającej się pojazdem. Zablokowane będzie również skrzyżowanie w Żyrardowie ul. Jaktorowska z ul. Mickiewicza (przy McDonald’s). Podróżujący drogą S-8 nie będą mogli korzystać z węzła w Mszczonowie, które łączy się z ul. Północną. Wyłączony z ruchu zostanie również odcinek drogi DK-50 Grójec – Żyrardów. Dla osób poruszających się drogą S7 zostanie zablokowany zjazd w Grójcu na drogę krajową DK-50 – poinformowała st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie

💬︎   dodaj komentarz

Pożyteczni idioci ciężko pracują na swoją kasę.

Jack L.
10-06-2022 12:01

Ma nic nie być.

kononowicz
10-06-2022 20:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.