TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

06 2022

W piątek ogólnopolskie protesty przeciwko CPK. Także na drogach w naszym powiecie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsW piątek ogólnopolskie protesty przeciwko CPK. Także na drogach w naszym powiecie - Grodzisk News


10 czerwca strona społeczna, w tym gminy z naszego powiatu, wezmą udział w ogólnopolskim proteście przeciw budowie CPK Mieszkańcy będą protestować na drogach publicznych w określonych lokalizacjach, m.in. w Żabiej Woli i Międzyborowie.


– Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK to wydarzenie, w którym lokalne społeczności organizują własne protesty przeciw projektom CPK: megalotnisku, projektowanym liniom kolejowym w rozwiązaniach proponowanych przez CPK, proponowanym przebiegom OAW. Jesteśmy za rozwojem kraju. Za mądrymi i zrównoważonymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Jesteśmy przeciw przeskalowanym inwestycjom, zbędnym wywłaszczeniom, ogromnemu zadłużaniu naszego kraju na ich realizację, a także nieposzanowaniu społeczności lokalnych i środowiska – informują organizatorzy inicjatywy na profilu facebookowym. „Nie dla projektów CPK w całej Polsce”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W Żabiej Woli piątkowy protest odbędzie się w godzinach 17.00–18.00 na parkingu przy Domu Kultury, – Uczestnicy zgromadzenia planują kilkukrotne przejście następującą trasa: z parkingu, ulicą Warszawską do przejścia dla pieszych naprzeciwko Ośrodka Zdrowia, przez parking przy Banku do przejścia przy ulicy Głównej, chodnikiem koło kiosku, do przejścia dla pieszych na wprost sklepu spożywczego G.S, do parkingu – podał żabiowolski magistrat.

W jaktorowskim magistracie zgłoszono protesty w dwóch miejscach. Jeden będzie na rondzie w Międzyborowie oraz na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej z Kaską, w pobliżu wiaduktu Centralnej Magistrali Kolejowej w Starych Budach. W obu przypadkach protesty potrwają od 17.00 do 18.00

Protest mieszkańców przejdzie także w Baranowie, bowiem protestujący będą kroczyć przez przejście dla pieszych przy szkole podstawowej w godzinach od 17.00 do 19.00.

Blokady także w powiecie żyrardowskim
Żyrardowska policja poinformowała, że od 16.30 do 18.30 w powiecie żyrardowskim będzie utrudniony ruch na drodze S-8, krajowej "50" i wojewódzkiej nr 719.

Uczestnicy protestu będą przemieszczać się w obrębie ronda w miejscowości Wiskitki oraz Mszczonów – S8 jak i na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Jaktorowską w Żyrardowie w godzinach 16.30-18.30.

– Osoby jadące z Sochaczewa w kierunku Grójca będą kierowani przez policjantów objazdem w kierunku Łowicza (droga K-92 a następnie K-70). Utrudnienia te dotyczą w szczególności ruchu tranzytowego. Zostanie zablokowany zjazd w kierunku Żyrardowa z Autostrady A-2 oraz drogi krajowej nr 50 w miejscowości Wiskitki. Zakaz jazdy będzie dotyczył każdej osoby poruszającej się pojazdem. Zablokowane będzie również skrzyżowanie w Żyrardowie ul. Jaktorowska z ul. Mickiewicza (przy McDonald’s). Podróżujący drogą S-8 nie będą mogli korzystać z węzła w Mszczonowie, które łączy się z ul. Północną. Wyłączony z ruchu zostanie również odcinek drogi DK-50 Grójec – Żyrardów. Dla osób poruszających się drogą S7 zostanie zablokowany zjazd w Grójcu na drogę krajową DK-50 – poinformowała st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Pożyteczni idioci ciężko pracują na swoją kasę.
Jack L.


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.