TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

08

04 2021

W Książenicach powstanie park


Grodzisk News


foto: ksiazenice.info/WizualizacjaW Książenicach powstanie park - Grodzisk News


W Książenicach powstanie nowe „zielone” miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Grodziska gmina przymierza się bowiem o wybudowania parku wokół stawu. Jak mówi nam burmistrz, w przyszłym roku powinna ruszyć realizacja tego zadania.


reklama Grodzisk mazowiecki

Pierwsze wzmianki o przyszłej inwestycji pojawiły się w 2017 roku, kiedy to radny Stanisław Kolasa wspierany przez mieszkańców Książenic oraz społeczność szkolną złożył pismo do urzędu gminy w sprawie przejęcia przez nią działki pod budowę parku.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Obecny właściciel Firma  Agri-Rol pozytywnie ustosunkowała się do potrzeb mieszkańców i przeznaczyła działkę nr 16/51 o powierzchni 1,7977 ha w obrębie PGR Książenice i opracowała koncepcję powstania miejsca rekreacji i wypoczynku integracyjnego społeczności lokalnej.

O plany w kontekście inwestycji zapytaliśmy burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. – Rzeczywiście, zwrócili się do nas radny Kolasa, sołtys Książenic i inni członkowie społeczności z prośbą o to, by na działce wokół stawu stworzyć park, zresztą zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – potwierdza włodarz. – W tym roku mamy już zaplanowany cały szereg inwestycji, wiele jest już także w realizacji, ale w przyszłym zabierzemy się za sprawę parku – dodaje.

– Po załatwieniu kwestii formalno-prawnych, przygotowany zostanie projekt, a na jego podstawie stworzymy park – zaznacza Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

i znów Książenice a BIEDNA REMIZA OSP w Grodzisku nie może się doczekać REMONTU.Oj biedna ty jesteś REMIZO oj biedna,twoją największą winą jest to że pobudowana zostałaś w Grodzisku a nie Książenicach.
strażak ci ja jeden


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.