TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

04 2021

W Książenicach powstanie park


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ksiazenice.info/WizualizacjaW Książenicach powstanie park - Grodzisk News


W Książenicach powstanie nowe „zielone” miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Grodziska gmina przymierza się bowiem o wybudowania parku wokół stawu. Jak mówi nam burmistrz, w przyszłym roku powinna ruszyć realizacja tego zadania.


Pierwsze wzmianki o przyszłej inwestycji pojawiły się w 2017 roku, kiedy to radny Stanisław Kolasa wspierany przez mieszkańców Książenic oraz społeczność szkolną złożył pismo do urzędu gminy w sprawie przejęcia przez nią działki pod budowę parku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obecny właściciel Firma  Agri-Rol pozytywnie ustosunkowała się do potrzeb mieszkańców i przeznaczyła działkę nr 16/51 o powierzchni 1,7977 ha w obrębie PGR Książenice i opracowała koncepcję powstania miejsca rekreacji i wypoczynku integracyjnego społeczności lokalnej.

O plany w kontekście inwestycji zapytaliśmy burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. – Rzeczywiście, zwrócili się do nas radny Kolasa, sołtys Książenic i inni członkowie społeczności z prośbą o to, by na działce wokół stawu stworzyć park, zresztą zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – potwierdza włodarz. – W tym roku mamy już zaplanowany cały szereg inwestycji, wiele jest już także w realizacji, ale w przyszłym zabierzemy się za sprawę parku – dodaje.

– Po załatwieniu kwestii formalno-prawnych, przygotowany zostanie projekt, a na jego podstawie stworzymy park – zaznacza Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

i znów Książenice a BIEDNA REMIZA OSP w Grodzisku nie może się doczekać REMONTU.Oj biedna ty jesteś REMIZO oj biedna,twoją największą winą jest to że pobudowana zostałaś w Grodzisku a nie Książenicach.

strażak ci ja jeden
08-04-2021 20:14

Pogonic stad tego burmistrza i Ziemie Grodziska. Po co nam kolejny park? Do ksiazenic to niedlugo nie da sie dojechac z grodziska po tej mozaice nawierzchni i dziurach. Tak wyglada wiekszosc drog w gminie. Niekiedy sa jeszcze zalane. Przepelnione szkoly, za malo przedszkoli, coraz wyzsze podatki i oplaty za smieci, brak kanalizacji, w kranach w lato nie plynie woda badz plynie cuchnący szlam, korki kilometrowe, a ci ludzie wywalają nasze pieniadze w błoto na kolejny park.

Marcin
09-04-2021 00:53

To może się wyprowadzić jak ci dokucza do miejsce w Bieszczadach są drogi i chodniki i wody ci nie zapragnie w potoku

W Grodzisku od urodzenia
09-04-2021 07:18

wyż demograficzny się skończy, i szkoły będą puste. nauczanie domowe jest dużo lepszym rozwiązaniem niż zdalne udawanie. a liczenie na to że odgonionych świń od koryta nie zastąpią inne jest bardzo naiwne. Polacy (pokolenia wychowane w komunie i okolicach) mają w sobie złodzieja, Kalego i Homosowietikusa. Patrzymy na zachód z zazdroością, ale tam nikt nie kradnie i nie nadużywa władzy tak ostentacyjnie

MakczuPikczu
09-04-2021 09:26

Naprawdę? Żadnych pozytywów???? Ciekawa jestem, z których kranów cieknie szlam? Może nie jesteś podłączony do wodociągu???? Sprawdź, zanim zaczniesz o północy wypisywać kolejne bzdury.

Bezstronna
09-04-2021 09:46

Chyba jesteś z PIS

strzelec
09-04-2021 10:20

Nigdy na Benka nie głosowałem, ale dla słoików z prowincji Grodzisk to metropolia, dlatego jest ich tu tak dużo i chyba dzięki nim ten zabetonowany układ tyle lat jest u władzy i przy korycie. Dla mnie - grodziszczanina - od kilku pokoleń, Grodzisk już nie jest tym samym miejscem, które wspominam. Wszyscy się znali, było o wiele więcej swobód niż teraz - na łyżwy chodziło się na Walca - teraz jest zakaz, na glinki do Natolina pół grodziska jeździło się kąpać - teraz zakaz kąpieli. Nie wspomnę o stawach u "wąsa" czy " na kniazia" - grodziszczanin będzie wiedział o czym piszę. Parkowanie było darmowe wszędzie, do W-wy z Grodziska trasą przez Milanówek, Pruszków jechałem max 30 mim do CENTRUM!!! Teraz przejazd przez Grodzisk tyle trwa, i budowana obwodnica nie wiele zmieni. Drogi i chodniki niby powstają ale po kilku latach okazuje się, że wszystko nadaje się do remontu - kto to nadzoruje, kto puszcza ciężki transport na drogi lokalne? Niby postawione znaki o tonażu ale Tiry i patelnie Budokruszu jeżdżą mimo zakazów i rozwalają drogi. Wszędzie szeregowce, na każdej łące, polanie, lasku - wszędzie się budują, a potem wszyscy zdzwieni że dziki w mieście spacerują. Benek z deweloperami rządzą miastem i nikt im nie podskoczy! A Benek tylko nagrody odbiera, sprzyjające mu media pod nos każdemu podtykają linki do głosowania na naj... - nie zagłosowałem na żadną modernizację i inwestycję nie będę przykładał ręki do korkowania miasta, rozpasanych inwestycji, kolejnych szeregowców itd. Dość Benka i Ziemi Grodziskiej!

Bart
09-04-2021 11:25

Jak się nie podoba to się wyprowadz. Ten burmistrz i jego ekipa są naj a może nawet NAJ! W całym wszechświecie.
I oni lepiej wiedzą, czy potrzebujesz parku, czy drogi, chodnika, szkoły czy przedszkola, kanalizacji. A ty siedź cicho i płać na to swoje podatki i za śmieci - coraz więcej i więcej. Ekipa Ziemi Grodziskiej i jej otoczenia rośnie...

Porady Ziemi Grodziskiej
09-04-2021 11:26

parki, drzewka, trawki chodniki i placyki zabaw są tam i powstają, gdzie deweloper coś stawia, a centrum grodziska DEPTAK - PUSTYNIA, byle jakie kwiatczyny, zasikane przez pijaków ławki, beton, beton i beton...

myszka
16-04-2021 17:54

to PSL przecież

Zik
16-04-2021 17:55

BART ma rację! Deweloperka kwitnie

gabi
21-04-2021 00:55

Na woichach ludzie budują i przyjeżdżają do centrum Grodziska Maz i korkują miasto. Parkingi powinny być po 20zl za godzinę. I by się trzy razy zastanowili nad przyjazdem do miasta.
Wiocha Książenice ma prawie wszystko to po co ci ludziska tak kursują i zanieczyszczają środowisko. Spaliny.
Szkoda słów.

Joanna
09-04-2021 06:01

Rozumiem, że Pani bytuje wyłącznie w Grodzisku Mazowieckim a inne miasta i wsie Polski Pani oszczędza😊
Ludzie, skąd w Was tyle jadu i zawiści? Grodzisk Mazowiecki nie jest jedynym miastem, które się rozbudowuje. To się dzieje w całym kraju, na wsiach również. Nie widzę w tym nic złego. Fajnie, że będziemy mieć park.

Ta z Książenic właśnie, ta przyjezdna😊
16-04-2021 23:26

wreszcie Książenice doczekają się jakiejś inwestycji, w końcu od ostatniej minęło już dobrych kilka tygodni...

zdziwiony
09-04-2021 10:27

książenice już się doczekały, z pół i łąk pod lasem, zrobili osiedle

lenek
21-04-2021 00:57

Jak bardzo widac ze administrator tej strony udajacej niezalezna a faktycznie nalezaca do lokalnego samorzadu podpisuje sie jako kilka roznych osob. Grodzisknews.... byla juz kiedys gazeta bogoria nalezaca do urzedu. Obecnie czytaja ja urzednicy, radni Ziemi Grodziskiej i ich rodziny. Takiego g...a i wazelina nikt inny nie strawi. Skonczycie podobnie.

Srufru
09-04-2021 11:01

Dobrze powiedziane Bart. Stop rządów Ziemi Grodziskiej w tej gminie. Jeszcze kilka lat i zadłużenia do którego doprowadzili w tym mieście nie spłacą nawet nasze prawnuki. Betonoza, rządy deweloperów, kolesiostwo, niepotrzebne inwestycje zamiast absolutnie podstawowych i niezbędnych, dziurawe drogi, przeludnione szkoły, korki, smog i bezczelność urzędników.

Stop Ziemi Grodziskiej
09-04-2021 14:15

Święta prawda. Ale wiadomo kogo Benek szykuje, uczy i namaszcza na następcę. Nic się nie zmieni. Może być jeszcze gorzej. PSL rządzi w tym grajdole.

Romy
09-04-2021 21:30

dlatego trzeba pisać co się tu dzieje, nie można głosować na pana klonowskiego i nikogo z benkiem związanym, w następnych wyborach, bo to będzie przedłużenie rządów pslu!

Jadwiga
21-04-2021 00:59

wszystkie wartościowe budynki, burzą, wmawiają, że są w złym stanie, zamiast remontować, a potem betonują miasto blokowiskami, na łąkach segmenty i beton, i to wszystko

Jadwiga
21-04-2021 01:06

słowo to tucylców od pokoleń: bycie z Grodziska od pokoleń do żadna chwała, tutaj ludzie ze stolicy przyjeżdżali dziewuchy brzuchacić i kupę robić. wystarczy porównać jak mieszkają tybulcy, czym palą w piecach i czy umieją czytać.
to przyjezdni są siłą tej okolicy, to zakochani w Banku Tubylcy głosują na swoich z Ziemi Grodziskiej i to oni betonują koryto i okradają innych pasożytując. tak, przyjechałem tu s Polski, zapłaciłem Tubylcowi za ziemię taczkę pieniędzy, a oprócz Grodzia, jest wiele innych bardziej prestiżowych i światowych miejsc :) to nie jest pępek świata. trzeba zejść na ziemię i przyjąć żę Warszawa przyjeżdzała tu kupę robić i wiejskie dziewuchy obłapiać, a gdyby nie ludzie pracujący w Warszawie, nie było by z czego pokryć chore rachunki na pseudo inwestycje.

doGrodziszczan
10-04-2021 10:04

a Ty nietubylcu, nauczyłbyś się poprawnie słów w języku polskim, których chcesz używać. W Grodzisku my tubylcy nie znamy słowa " tucylców"

autochton
23-04-2021 23:22
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.