reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

02 2023

Uwaga, dziś wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaUwaga, dziś wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


– Z uwagi na zbyt wysoką liczbę osób rannych i wypadków z udziałem osób pieszych na drogach garnizonu stołecznego, policjanci warszawskiej „drogówki” kolejny raz przeprowadzają działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – podaje policja.


Pieszy jak wiadomo nie ma większych szans przy zderzeniu z dużo cięższym pojazdem, dlatego powinien zachować szczególną ostrożność na przejściach. Policjanci będą ponadto kontrolować kierowców i pod kątem wykroczeń polegających na: nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu i przechodzącemu po przejściu dla pieszych; wyprzedzaniu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych; omijaniu pojazdu, który się zatrzymał w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze drogówki będą też sprawdzać czy kierowcy przepisowo zatrzymują się przed sygnalizatorem. Warto też zdjąć nogę z gazu...


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Ja nie mam problemu z ustąpieniem pierwszeństwa pieszemu, ale MUSZĘ go widzieć. Kierowców ścigają za przepaloną żarówkę przy tablicy rejestracyjnej, a czemu nie wprowadzą obowiązkowych odblasków dla pieszych, również w terenie zabudowanym? Ja noszę zawsze.

A.
02-02-2023 00:29








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.