reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Upamiętnią oficerów AK zamordowanych w Milanówku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plUpamiętnią oficerów AK zamordowanych w Milanówku - Grodzisk News


W przededniu 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Milanówek upamiętni inne dramatyczne wydarzenia, które wtedy, w 1944 roku rozegrały się właśnie w mieście ogrodzie. Chodzi o uroczyste wspomnienie o oficerach Armii Krajowej, którzy zostali zastrzeleni przez hitlerowców.


W ten sposób milanowianie chcą pielęgnować pamięć o ważnych, choć w tym przypadku także tragicznych wydarzeniach, do których doszło w mieście ogrodzie. Tym samym w czwartek 29 lipca będą wspominać postaci tragicznie zmarłych kpt. Zygmunta Dąbrowskiego ps. Bohdan oraz ppor. Jerzego Kowalskiego ps. Oskar, szefa KEDYWU. Oficerowie Armii Krajowej, zostali 29 lipca 1944 roku zastrzeleni przez niemieckich żołnierzy podczas próby odbicia majora Alojzego Mizery, ps. Siwy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dowódca Obwodu "Bażant" AK został bowiem aresztowany w czasie łapanki na dworcu kolejowym dowódcy. Miejsce ich bohaterskiej śmierci upamiętnia tablica na głazie przy ul. Krakowskiej niedaleko torów. Tam też w odbędą się uroczystości złożenia kwiatów i hołdu poległym o godz. 17.15. O godz. 18.00 odbędzie się msza w kościele św. Jadwigi Śląskiej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.