TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Upamiętnią oficerów AK zamordowanych w Milanówku


Grodzisk News


foto: milanowek.plUpamiętnią oficerów AK zamordowanych w Milanówku - Grodzisk News


W przededniu 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Milanówek upamiętni inne dramatyczne wydarzenia, które wtedy, w 1944 roku rozegrały się właśnie w mieście ogrodzie. Chodzi o uroczyste wspomnienie o oficerach Armii Krajowej, którzy zostali zastrzeleni przez hitlerowców.


reklama Grodzisk Mazowiecki

W ten sposób milanowianie chcą pielęgnować pamięć o ważnych, choć w tym przypadku także tragicznych wydarzeniach, do których doszło w mieście ogrodzie. Tym samym w czwartek 29 lipca będą wspominać postaci tragicznie zmarłych kpt. Zygmunta Dąbrowskiego ps. Bohdan oraz ppor. Jerzego Kowalskiego ps. Oskar, szefa KEDYWU. Oficerowie Armii Krajowej, zostali 29 lipca 1944 roku zastrzeleni przez niemieckich żołnierzy podczas próby odbicia majora Alojzego Mizery, ps. Siwy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dowódca Obwodu "Bażant" AK został bowiem aresztowany w czasie łapanki na dworcu kolejowym dowódcy. Miejsce ich bohaterskiej śmierci upamiętnia tablica na głazie przy ul. Krakowskiej niedaleko torów. Tam też w odbędą się uroczystości złożenia kwiatów i hołdu poległym o godz. 17.15. O godz. 18.00 odbędzie się msza w kościele św. Jadwigi Śląskiej.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.