reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

04 2022

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News


Trwa przebudowa ulicy Grudowskiej w Brwinowie, a poza zakończeniu inwestycji zmieni się nie do poznania. Droga gminna prowadząca od strony ul. Sochaczewskiej do tunelu pieszo-rowerowego zyska zdecydowanie atrakcyjniejsze oblicze.


Ulica Grudowska ma długość 250 m. Od strony południowej krzyżuje się z ul. Mszczonowską, a od strony północnej – z ul. Sochaczewską. Jej stan pogarszał się i w coraz większym stopniu utrudniał bezpieczne poruszanie się rowerzystów i kierowców. Nawierzchnia jezdni, która została wykonana kilkanaście lat temu z mieszanek mineralno-bitumicznych, była już całkowicie zużyta. Zapadnięcia i ubytki świadczyły o słabej konstrukcji, w złym stanie były też krawężniki. Gmina Brwinów zdecydowała już kilka lat temu o wykonaniu przebudowy ul. Grudowskiej, zwłaszcza że stała się ona popularnym dojazdem dla rowerzystów do tunelu pieszo-rowerowego prowadzącego do ul. Sportowej i południowej części miasta. Po przygotowaniu dokumentacji udało się wprowadzić to zadanie do tegorocznego budżetu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zakres umowy, którą gmina Brwinów zawarła z wykonawcą, obejmuje zarówno roboty drogowe wraz z budową kanalizacji deszczowej, jak również zaprojektowanie i budowę brakujących odgałęzień kanalizacji sanitarnej do granic sąsiadujących z drogą nieruchomości. Solidna podbudowa powinna zapewnić bezproblemowe funkcjonowanie drogi przez długie lata. Od strony zachodniej znajdzie się chodnik, a od wschodniej – pas zieleni, na którym zostanie zasiana trawa. Wody deszczowe i roztopowe zostaną odprowadzone do kanalizacji deszczowej. Zostaną też wykonane zjazdy i dojścia do posesji – informują urzędnicy.

–Do przetargu, który został ogłoszony na początku roku, stanęły trzy firmy. Wygrała spółka Fal-Bruk, oferując cenę 883.140 zł. Realizacja umowy ma nastąpić w terminie pięciu miesięcy od dnia zawarcia umowy. Prace już ruszyły – dodają.

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News
Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.