TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

04 2022

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News


Trwa przebudowa ulicy Grudowskiej w Brwinowie, a poza zakończeniu inwestycji zmieni się nie do poznania. Droga gminna prowadząca od strony ul. Sochaczewskiej do tunelu pieszo-rowerowego zyska zdecydowanie atrakcyjniejsze oblicze.


Ulica Grudowska ma długość 250 m. Od strony południowej krzyżuje się z ul. Mszczonowską, a od strony północnej – z ul. Sochaczewską. Jej stan pogarszał się i w coraz większym stopniu utrudniał bezpieczne poruszanie się rowerzystów i kierowców. Nawierzchnia jezdni, która została wykonana kilkanaście lat temu z mieszanek mineralno-bitumicznych, była już całkowicie zużyta. Zapadnięcia i ubytki świadczyły o słabej konstrukcji, w złym stanie były też krawężniki. Gmina Brwinów zdecydowała już kilka lat temu o wykonaniu przebudowy ul. Grudowskiej, zwłaszcza że stała się ona popularnym dojazdem dla rowerzystów do tunelu pieszo-rowerowego prowadzącego do ul. Sportowej i południowej części miasta. Po przygotowaniu dokumentacji udało się wprowadzić to zadanie do tegorocznego budżetu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zakres umowy, którą gmina Brwinów zawarła z wykonawcą, obejmuje zarówno roboty drogowe wraz z budową kanalizacji deszczowej, jak również zaprojektowanie i budowę brakujących odgałęzień kanalizacji sanitarnej do granic sąsiadujących z drogą nieruchomości. Solidna podbudowa powinna zapewnić bezproblemowe funkcjonowanie drogi przez długie lata. Od strony zachodniej znajdzie się chodnik, a od wschodniej – pas zieleni, na którym zostanie zasiana trawa. Wody deszczowe i roztopowe zostaną odprowadzone do kanalizacji deszczowej. Zostaną też wykonane zjazdy i dojścia do posesji – informują urzędnicy.

–Do przetargu, który został ogłoszony na początku roku, stanęły trzy firmy. Wygrała spółka Fal-Bruk, oferując cenę 883.140 zł. Realizacja umowy ma nastąpić w terminie pięciu miesięcy od dnia zawarcia umowy. Prace już ruszyły – dodają.

Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News
Ulicy Grudowska zyska nowe oblicze – prace w toku [FOTO] - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.