reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

10 2020

Trudny kontakt z oświatą w Grodzisku? Przyczyną m.in. kwarantanna


Grodzisk News


Trudny kontakt z oświatą w Grodzisku? Przyczyną m.in. kwarantanna - Grodzisk News


Mieszkańcy Grodziska skarżą się w komentarzach pod naszymi tekstami, że niemożliwy jest choćby telefoniczny kontakt z biurem oświaty. Okazuje się, iż przyczyną takiej sytuacji była m.in. kwarantanna pracowników


.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiMieszkańcy zaniepokojeni są nasileniem epidemii w regionie i wyraźnie widocznym wzrostem zakażeń co dnia. Sporo przypadków koronawirusa odnotowuje się u osób związanych ze szkolnictwem. ? Niestety nie można się niczego dowiedzieć o planowanych krokach, bo do biura oświaty zwyczajnie nie sposób się dodzwonić ? pisze do nas jedna z czytelniczek.Postanowiliśmy sprawdzić, co jest przyczyną utrudnień w kontakcie. ? Niestety, dwa tygodnie temu w biurze oświaty wykryto zakażenie koronawirusem, toteż wszyscy pracownicy zostali skierowani na kwarantannę. Z tego bezpośrednio mogły wynikać utrudnienia w komunikacji. Teraz jednak większość osób już pracuje ? mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.? Jednocześnie podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu pracy biura oświaty na dwie lokalizacje, aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko zarażenia wirusem. Dlatego część urzędników pracuje w przypisanym na stałe biurze, a część ? w Mediatece. Także ze względów teletechnicznych kontakt mógł być utrudniony, ale wkrótce wszystko powinno działać jak należy ? podkreśla Krupski.Wiceburmistrz dodał, że dystansowanie społeczne i przestrzeganie zasad w szkołach sprawia, że jak dotąd kwarantanną trzeba było objąć w sumie 18 oddziałów w siedmiu placówkach. ? To stosunkowo niewiele jak na skalę pandemii ? dodaje.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szanowni Państwo,
Cyt.z powyższego tekstu:" teraz jednak większość osób już pracuje" - wczoraj i dziś dzwoniłam kilka godzin do Biura Oświaty i nikt nie odebrał telefonu. Przekierowanie do Mediateki również nie powiodło się...
Co do dystansowania społecznego i przestrzegania zasad w szkołach to komentarze,które tu od kilku dni piszą różni ludzie świadczą o czymś zupełnie innym.....
- brak noszenia maseczek przez uczniów
- brak izolacji w salach
- brak dezynfekcji rąk
- nauka zdalna i kwarantanna jednego dziecka w rodzinie, drugie (brat rodzony,siostra rodzona)uczestniczy w zajęciach stacjonarnych
- przychodzenie na zajęcia do szkoły uczniów,których rodzice objęci są kwarantanną
To chyba nie napawa optymizmem,prawda ?

Olka
20-10-2020 19:31

Witam, stan oświaty grodziskiej w trakcie epidemii jest tragicznie przerażający !! Podzielam opinie powyżej ...Szanowny Panie Krupski - 18 oddziałów , ponieważ nie ma organu, który by odsyłał na kwarantannę !!! A wiem, co pisze gdyż jestem związana z oświata grodziska bezpośrednio !!!Nauczyciel ma covid - ilu innych nauczycieli idzie na kwarantannę ? Zero bo ktoś musi pracować - taka prawda!!Skad uczniowie grodziskich SP ciagle maja zastępstwa? Bo nauczyciele poszli na L4- boja się o swoje zdrowie a nikt ich nie chroni, to tez ludzie ze schorzeniami i często problemami onkologicznymi a dzień w dzień maja kontakt z kilkudziesieciosobowymi grupami w małej przestrzeni!! Można ten problem rozwiązać , można rozładować zagęszczenie uczniów ale wymaga to organizacji i chęci ... cześć klas pracuje zdalnie np starsze a młodsze w szkole , klasy ósme spotykają się podzielone na lekcjach przygotowujących do egzaminów ... wszystko można , gdyż w większości nauczyciele chcą pracować tylko nie w takich warunkach!!!grupy się upycha, bo nie ma kto wziąć zastępstwa ...czy władze pomyślały o braku efektywności takiej nauki i wykruszania się samoistnym grona pedagogicznego ? Pieknie macie tylko w statystykach i na papierze a w realu - DRAMAT! Pana Krupskiego zawsze szanowałem za takt i kompetencje ale jeszcze trzeba mieć odwagę spojrzeć prawdzie w oczy ...a tymi 18 oddziałami daje Pan przyzwolenie naszemu rządowi do tworzenia swoich pięknych statystyk, które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością i później premier może mówić ?no przecież 98procent szkol pracuje, wiec tu właściwie nie ma problemu z transmisja wirusa?.. a może by tak przebadać grono pedagogiczne i wyjdzie, ze 30 procent jest zakażonych? Najlepiej zamiatać pod dywan ...Wstyd!!

Dramat grodziskiej oświaty
20-10-2020 20:16

Co tu dużo mówić.. Wirusa nawet nie ma w grodziskichi zakładach pracy, w których faktycznie jest.... Na kwarantannę są wysyłani tylko Ci, którzy mają wynik testu pozytywny... a reszta firmy spokojnie pracuje i zaraża... nie wiedząc, że niebawem to u nich wystapia objawy i będą pozytywni. Sanepid grodziski tego teraz w ogóle nie pilnuje...żenada.... A potem płacz, skąd tyle zachorowań...


20-10-2020 22:00

Jak mozna kosztem zdrowia a moze nawet zycia mieszkancow utajniac informacje na temat zakazen w powiecie gridziskim? Jakim prawem sanepid w grodzisku nie opublikowak danych juz za 7 dni!!!! Rozumiem, ze nie pasuje to do propagandy burnistrza i jego ekipy, bajkowego obrazu gminy jaki tworza (skrajnie falszywego obrazu) ale w gre wchodzi zdrowie mieszkancow. Nie ma znaczenia fakt, ze nasz sanepid jest w kwarantannie. Raporty na temat zakazen mozna przygotowac z donu. Jesli nie - choc tak - niech opublikuje je sanepid w sochaczewie ktory przejal zadania naszego. Sprawa nadaje sie do tv programow interwencyjnych typu uwaga lub nawet do prokuratury. Strefa czerwona w grodzisku byla nieuchronna juz od tej soboty. Moze utajnienie danych jednak zmieni sytuacje... jesli tak, to nie przejdzie płazem.... nie tym razem

stop utajnianiu informacji o zakażeniach covid w grodzisku
20-10-2020 23:59

I pomyslec ze Pan Krupski jest szykowany przez obecnych wlodarzy na nastepce aktualnego burmistrza w kolejnych wyborach samorzadowych. Jak przygotowal szkoly na pandemie, kazdy widzi... a w gre wchodzi zarzadzanie cala gmina gdyby przejal stery. Pomijam fakt, ze taka zmiana (z Benedykcinskiego na Krupskiego) nie zmienia nic w gminie. Nieudolna ekipa i otoczenie obecnej wladzy, wszelkie patologie i dzisiejsza wrecz sitwa pozostaja. I to chodzi obecnej wladzy...

szakal
21-10-2020 00:13

Ktoś już pisał, że sanepid - to sprawa rządu (bezobjawowego), a nie samorządu. Za (nie)przygotowanie szkół do pandemii odpowiada w dużej mierze rząd (ministerstwo) - bzdurne przepisy, brak logiki, brak organizacji, działania tylko propagandowe.
Jeżeli zawieszono 18 oddziałów, szkołę w Izdebnie i mamy ognisko wirusa w jednym przedszkolu - to decyzje podejmuje sanepid (rząd).
Szkoły mają pracować - i kropka i jest sukces w walce z pandemią (to też rząd).
Dla rządu - samorządy to kasa, kasa, kasa, mają dawać, od sukcesów i wysyłania na kwarantanny jest władza centralna.
Można długo na ten sam temat - ale to nudne.

błazej
21-10-2020 08:46

A co z kulturą?

frank
21-10-2020 06:49

Pan burmistrz Krupski udaję tylko mocno zorientowanego w/s oświaty. Wystarczy popatrzeć na szkołę w Ksiazenicach. Bliski przyjaciel p. Krupskiego został poza konkursem dyrektorem szkoły i wszystko może. Lekceważy rodziców i pracowników. Lekceważy zdrowie dzieci, przykładem jest chociażby fakt, iż za zgodą dyrektor oświaty p. Burzyk zorganizował imprezę z okazji dnia nauczyciela, gdzie w dużej grupie bawili się w lokalu nauczyciele a potem wrócili do nauczania naszych dzieci, pracując w różnych szkołach narażając ich na ewentualne zarażenie wirusem. Nawet w dobie pandemia w naszej gminie ważniejsze są układy niż nasze bezpieczeństwo.

Agata
21-10-2020 10:01

Niebywałe !
Piękne rzeczy tu wychodzą Panie Krupski...kolega na dyrektora,zabawa na dzień nauczyciela...a dodzwonienie się do Pana w sprawie chyba teraz najważniejszej nie jest możliwe. Niech Pan się zajmie uczniami i nauczycielami,którzy są teraz w naprawde trudnej sytuacji.
Proszę coś zrobić aby dzieci musiały i miały możliwość zachowywać choć podstawowe środki ostrożności i żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak przychodzenie do szkoły dzieci,których rodzice są na kwarantannie !!!

Olka
21-10-2020 10:49

Oj! Impreza z okazji dnia nauczyciela w dobie pandemii w żółtej strefie? Nauczycieli w SP w Książenicach jest ponad stu. A w żółtej strefie ograniczenie ilości osób na imprezach. Panie Dyrektorze, Panie Burmistrzu gdzie tu jest rozum??? A w szkole brakuje mydła, papieru i środków do dezynfekcji. Nauczyciele na L4 może właśnie po tej imprezie? Czy ktoś w tej placówce myśli o dzieciach? Czy mianowanie na Dyrektora SP znajomego to dobra praktyka?

Joanna
21-10-2020 13:35

Przy tych kwarantannach rodzinnych nikt nie bierze pod uwagę jednej istotnej sprawy. Rodzeństwa, które ląduje zamknięte w domu i całkowicie wypada poza system nauczania, bo zdalne się "nie należy" w tym przypadku. Co to za nauka - odpisywanie z zeszytów kolegów.

takasobieja
21-10-2020 10:16

No nareszcie, ktoś to powiedział!
Moim zdaniem w USA zrobili najlepiej - dzieci w domach na zdalnym, nauczyciele uczą ze szkół - nikt nie narzeka, na brak sprzętu i koszty prądu. No i robią lekcje w czasie zaplanowanym przez plan lekcji, a nie jak było przed wakacjami np. w SP5 o losowo wybranych porach.

Hubert
21-10-2020 10:49

Pracownicy, którzy są na kwarantannie powinni mieć przekierowane numery telefonów na komórki, z domu można pracować, a nawet trzeba.
Co do bycia burmistrzem to nie tylko przecinanie wstążek ale też problemy, które należy na bierząco rozwiązywać.

Plusz
21-10-2020 10:49

Bardzo dobrze, że szkoły i przedszkola nie są zamykane. W imię czego? Jeśli zakłady pracy, firmy, sklepy, restauracje, wszystko działa z zachowaniem pewnych obostrzeń to i szkoły niech pozostaną otwarte tak długo ja się da. Chcecie odizolowania dzieci A może należy odizolować osoby z grupy ryzyka? Covid w szkole? Zazwyczaj z objawami grypowymi, które można przejść w domu i po leczeniu wrócić do pracy tak jak jest to w przypadku każdego przeziębienia. Dajcie spokój dzieciom i pozwólcie im się uczyć i prawidłowo rozwijać.

Gaja
21-10-2020 11:26

Jestem nowym mieszkańcem Grodziska. Z przeczytanych tu opini wynika, że obecne władze miasta dobrze radziły sobie w okresie prosperity i spokoju, za to słabo radzą sobie w okresie, kiedy trzeba podejmować trudne i niatandardowe decyzje?
Czy dobrze to rozumiem?

Remek
21-10-2020 13:02

Tak właśnie jest. Niestety

Joanna
21-10-2020 13:37

Izolujmy osoby starsze. Dajmy młodym pracować, a im dzieciom chodzić do przedszkoli i podstawówek. Nie zamykajmy, bo nie będzie można pracować.

Seniorzy pobierający z Państwa/młodych osób składki - pozwólmy młodym pracować! Nie można się ciągle zadłużać. Potem ten dług będą właśnie spłacać nasze dzieci i ich wnuki. Tak nie może być. To chcemy dzieciom zostawić?

Albert
21-10-2020 13:29

Jestem nowym mieszkańcem Książenic i macie Państwo racje - funkcjonowanie placówki jest dosyć słabe - przeniosłem dziecko z Warszawskiej szkoły. Wydawało mi się, że to dobra decyzja ale szybko zmieniłem zdanie.... Straszny bałagan - totalna dezinformacja lub brak informacji. Do sekretariatu jak już się dodzwonię to nic nie mogę się dowiedzieć. Dyrektor ciągle nas zbywa i nie chce rozmawiać ( zaczynam myśleć, że chowa się przed nami). Plan dla dzieci jest ułożony gorzej niż fatalnie . Taka ładna Placówka i ........ niewypał

Kamil
21-10-2020 15:48

Oświata w tej gminie to najgorsze ogniwo ! Teraz przy koronawirusie to chyba już nikt nie ma wątpliwości. Nasze dzieci i nauczyciele to króliki doświadczalne. Biuro oświaty i na czele z-ca burmistrza nie rozumieją tego siedząc sobie na ciepłych posadkach daleko od korytarzy szkolnych. Do Biura Oświaty nie można sie dodzwonić od 3 dni...

Olka
21-10-2020 18:56

Dlatego ja moje dziecko wywiozlam za Grodzisk. Tutaj absolutnie nie poslalabym do żadnej szkoły.

Benio
21-10-2020 20:57


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.