reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2023

Tragiczny wypadek w Basinie. Jedna osoba nie żyje, cztery w szpitalu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsTragiczny wypadek w Basinie. Jedna osoba nie żyje, cztery w szpitalu - Grodzisk News


W sobotni poranek w miejscowości Basin (gmina Baranów) doszło do groźnego wypadku, w którym zginęła jedna osoba a cztery trafiły do szpitala.


Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – Dziś w miejscowości Basin samochód uderzył w drzewo. Na miejscu pełno karetek i straży pożarnej – poinformował Rafał.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wypadek był poważny. – O godz. 9.34 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodowym – auto uderzyło w drzewo. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku jest zakleszczonych pięć osób, a jedna z nich jest nieprzytomna – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa z OSP Baranów, jeden z OSP Izdebno Kościelne. Były też trzy pojazdy operacyjne: grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, zastępca komendanta wojewódzkiego z Warszawy oraz oficer operacyjny w Komendy Powiatowej PSP, a także policjanci i kilka zespołów ratownictwa medycznego.

– Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że jedna osoba znajdowała się poza samochodem bez oznak życia, jedna osoba ewakuowała się z auta przed przyjazdem straży, a trzy pozostałe były zakleszczone w pojeździe. Nasze działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, wydostaniu osób zakleszczonych z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Nieprzytomną osobę poddano resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a następnie przekazano ratownikom. Niestety nie udało się jej uratować – opisuje asp. Stefaniak.

Pozostałe cztery osoby trafiły do szpitala.

Na miejscu wciąż są prowadzone czynności służb ratunkowych.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.