22 06 2019

Tory rowerowe powstaną później

22.06.2019, godz.: 14:42
Tory rowerowe powstaną później
Fot. Pixabay

Milanówek po raz kolejny spróbuje znaleźć wykonawcę budowy pumptraka i toru do dirtjumpingu na Turczynku. Jednak w aktualnym przetargu przesunięto termin realizacji zadania z sierpnia na końcówkę listopada.

Miasto ogród od dłuższego czasu próbuje znaleźć wykonawcę, ale za każdym razem przetargi kończyły się niepowodzeniem. Ostatnio Milanówek unieważnił postępowanie, w którym – podobnie jak poprzednio – wpłynęła jedna oferta złożona przez piaseczyńską firmę Sorted. Poprzednio oferent zażyczył sobie prawie 839 tys. zł, obecnie o blisko sto tysięcy mniej – 743 tys. zł. To jednak kwota i tak znacznie przekraczająca budżet zabezpieczony na inwestycję, czyli 250 tys. zł.

Inwestycja zakłada budowę toru do dirtjumpingu o długości 80 m, od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru wyniesie ok. 28 m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej zawiera także małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski. W projekcie przewidziano również budowę toru pumptrack o długości ok. 100 m i nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni.

Ponadto zamówienie zakłada wykonanie utwardzonego dojścia do obiektu, ustawienie elementów małej architektury, a także oświetlenie obiektów.

W poprzednich postępowaniach termin realizacji zamówienia wyznaczano na sierpień 2019 r., teraz został on zmieniony na 29 listopada 2019 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.