TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

06 2021

Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości


Grodzisk News


foto: Urząd Miejski w Grodzisku Maz.Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości - Grodzisk News


Władze miasta przedstawiły koncepcję szkoły muzycznej, która ma powstać na terenie przy placu Króla Zygmunta Starego. Wizualizacje wyglądają bardzo efektownie, ale na realizację planów prawdopodobnie przyjdzie nam dłużej poczekać.


reklama Grodzisk mazowiecki

O szkole muzycznej w Grodzisku mówi się od dawna. Teraz poznaliśmy wizualizacje oraz miejsce, w którym miałaby powstać, a niebawem będzie również projekt. – Firma z Gdyni wygrała konkurs na koncepcję, my jesteśmy zobligowani podpisać z nimi umowę na wykonanie dokumentacji. Rozpoczynamy projektowanie szkoły w nadziei, że będzie na ten cel również dofinansowanie, bo taka szansa jest. Będzie to obiekt na wysokim poziomie – wyjaśnia burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Elewacja szkoły będzie częściowo szklana. Na parterze zaplanowano salę koncertową na około 200–250 widzów, a także bar i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze z kolei znajdzie się część dydaktyczna, będzie do niej oddzielne wejście, aby uczniowie nie przeszkadzali w koncertach. Pod szkołą zaplanowano parking podziemny, na który będzie się wjeżdżało od strony ul. Wólczyńskiej.

Kiedy realizacja przedsięwzięcia? – Myślę, że wszystkie te inwestycje, czyli plac Króla Zygmunta Starego, plac Wolności, deptak i szkołę muzyczną będzie trudno zrealizować w ciągu dwóch lat. W pierwszej kolejności robimy plac Króla Zygmunta Starego i jeśli się uda, to plac Wolności. Deptak i szkołę będziemy realizować, gdy będą środki zewnętrzne, bo to kosztowne przedsięwzięcie. Oceniam, że na te dwie inwestycje będziemy musieli trochę poczekać, chyba, że będą środki unijne. Projektujemy wszystko, żeby być przygotowanym na ewentualne pozyskanie dofinansowania – podkreśla Benedykciński.

Koszt wszystkich projektów to około 800 tys. zł.

Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości - Grodzisk News
Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości - Grodzisk News
Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości - Grodzisk News
Szkoła muzyczna w Grodzisku? Melodia przyszłości - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

i kolejna restauracja w budynku użytecznosci publicznej

Zewa
30-06-2021 18:12

Przecież peselowcy muszą mieć coś pod zakąskę

mariusz
30-06-2021 19:12

Nie restauracja, tylko bar. Jest to element całkowicie oczywisty w obiekcie, który jest przewidziany na imprezy dla kilkuset osób.

Frodo
30-06-2021 19:32

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.