TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

23

10 2023

Świetlica w Natolinie za 1,2 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plŚwietlica w Natolinie za 1,2 mln zł - Grodzisk News


Perspektywa budowy świetlicy wiejskiej w Natolinie jest już całkiem blisko. Grodzisk wybrał bowiem firmę, która zajmie się tą inwestycją. Przedsięwzięcie kosztować będzie 1,2 mln zł i potrwa pół roku.


Miasto wybrało ostatecznie ofertę firmy „Rem-Bud” z Płocka. Teraz czekamy tylko na zawarcie umowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji przetargowej wiadomo, że chodzi o budowę wolno stojącego parterowego budynku, bez podpiwniczenia, za to z kilkoma pomieszczeniami służącymi potrzebom aktywności świetlicowym, a także aktywności mieszkańców. I tak w budynku znajdzie się sala główna i sala komputerowa.

Projektant uwzględnił także dwa pomieszczenia toaletowe, a także pokoje socjalne, techniczne i gospodarcze; pomieszczenie magazynowe. Jeśli chodzi o elementy wykończenia to podłogi wyłożone zostaną posadzką gresową. Prócz kompletu standardowych instalacji i mediów na budynku świetlicy zainstalowany zostanie także system fotowoltaiczny, pozwalający na pozyskiwanie energii w naturalny sposób.

Powierzchnia zabudowy świetlicy wyniesie ponad 170 metrów kwadratowych. Na działce przed budynkiem stanie także parking dla gości i pracowników świetlicy. Przed wejściami do budynku i na terenie wokół przewidziano nawierzchnię z kostki betonowej, ze spadkiem na zewnątrz, gwarantującym swobodny spływ wód powierzchniowych i opadowych.

Świetlica wraz z boiskiem w nieopodal mają stanowić miejsce umożliwiające mieszkańcom aktywne spędzanie czasu na różne sposoby.

Z zapisów przetargu wynika, że świetlica ma powstać w ciągu pół roku od podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nie Wig- dar ??!! Szok i niedowierzanie...

Olka
23-10-2023 17:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.