reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

05

06 2021

Strzelanina w Żyrardowie: Dwie osoby zatrzymane


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Strzelanina w Żyrardowie: Dwie osoby zatrzymane - Grodzisk News


Policjanci z Żyrardowa, Radomia i Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem 20-latka, do którego doszło w nocy z środy na czwartek w Żyrardowie.


Wczoraj rzecznik prasowy żyrardowskiej policji potwierdziła nam informacje o strzelaninie, ale funkcjonariusze szczegółów nie podawali link do artykułu. Dziś wiemy więcej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci opisują jak mógł wyglądać przebieg zdarzenia. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz.2.30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł – poinformowała sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Tuż po zgłoszeniu na miejscu zjawili się policjanci z Żyrardowa, którzy wykonywali działania pod nadzorem lokalnej prokuratury, a także funkcjonariusze z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP z siedzibą w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP z siedzibą w Radomiu.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili gdzie mogą przebywać dwaj mężczyźni (21- i 28-latek) mogący mieć związek ze zdarzeniem. Okazało się, że są na terenie Łodzi. – Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia. Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie – podaje żyrardowska komenda policji.

Trwają działania mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia, a także zbadać udział zatrzymanych osób w strzelaninie. Dalsze czynności z zatrzymanymi wykonywane są przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.