reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

05

06 2021

Strzelanina w Żyrardowie: Dwie osoby zatrzymane


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Strzelanina w Żyrardowie: Dwie osoby zatrzymane - Grodzisk News


Policjanci z Żyrardowa, Radomia i Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem 20-latka, do którego doszło w nocy z środy na czwartek w Żyrardowie.


Wczoraj rzecznik prasowy żyrardowskiej policji potwierdziła nam informacje o strzelaninie, ale funkcjonariusze szczegółów nie podawali link do artykułu. Dziś wiemy więcej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci opisują jak mógł wyglądać przebieg zdarzenia. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz.2.30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł – poinformowała sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Tuż po zgłoszeniu na miejscu zjawili się policjanci z Żyrardowa, którzy wykonywali działania pod nadzorem lokalnej prokuratury, a także funkcjonariusze z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP z siedzibą w Radomiu oraz specjalistów z balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP z siedzibą w Radomiu.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili gdzie mogą przebywać dwaj mężczyźni (21- i 28-latek) mogący mieć związek ze zdarzeniem. Okazało się, że są na terenie Łodzi. – Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia. Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie – podaje żyrardowska komenda policji.

Trwają działania mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia, a także zbadać udział zatrzymanych osób w strzelaninie. Dalsze czynności z zatrzymanymi wykonywane są przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.