reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

18

03 2024

Sprawca śmiertelnego wypadku na Chrzanowskiej w Grodzisku aresztowany


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Sprawca śmiertelnego wypadku na Chrzanowskiej w Grodzisku aresztowany - Grodzisk News


Sprawca śmiertelnego potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych przy ul. Chrzanowskiej w Grodzisku został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja podała również więcej informacji na temat okoliczności wypadku.


O wypadku, do którego doszło rankiem 15 marca, informowaliśmy TUTAJ. Wówczas jednak wiadomo było niewiele ponadto, że mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych zmarł w szpitalu na skutek poniesionych obrażeń. Dziś policja mówi na ten temat więcej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą wypadku może być kierujący pojazdem ciężarowym marki daf. Obecny na miejscu zdarzenia 51-latek został zatrzymany. Około godziny później do grodziskiej komendy dotarła przykra informacja, że życia 57-letniego pieszego, niestety, nie udało się uratować – przekazała w komunikacie asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Policjanci pod nadzorem grodziskiej Prokuratury Rejonowej ustalali dokładne okoliczności wypadku. Wynika z nich, że kierujący zespołem pojazdów z naczepą podczas manewru skrętu z ul. Transportowej w Chrzanowską nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu poruszającemu się po oznakowanym przejściu, czym spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Niestety, próba ratowania osoby przez kierowcę, świadków zdarzenia, a potem ratowników medycznych nie powiodła się – dodała policjantka.

Wniosek grodziskiej prokuratury rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 51-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Do sprawy będziemy wracać.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jaki jest sens tymczasowego aresztowania, kiedy nie ma żadnych podstaw do matactw w śledztwie? Po co ten człowiek ma zajmować miejsce dla kryminalistów? Przecież sprawa jest w toku i po postawieniu zarzutów, sąd dopiero podejmie decyzję o karze więzienia, albo zawiasach. Może niech prokurator wykaże się w innych sprawach taką gorliwością?

HP
18-03-2024 17:20

Bo prawdopodobnie nie jest to obywatel RP to raz a w artykule nie ma wszystkich informacji na temat tego wypadku

Su
18-03-2024 17:48

No właśnie jaki jest sens tak długiego aresztu dla kierowcy

Bez podpisu
18-03-2024 17:52

Nie ma gorszego skrzyżowania w Kraju niż to w na chrzanowskiej.Tir musi wyjechać na przeciwny pas żeby włączyć się do ruchu.Przejscie dla pieszych jest przy samym skrzyżowaniu!!!👍.Gdzie jest zarządca drogi i włodarze miasta albo zrobić rondo albo umożliwić kierowcą ciężarówek włączyć się do ruchu.W dodatku sam widziałem jak piesi idą po prawej stronie ciężarówki kiedy ten włącza się do ruchu z naczepa jak ma zobaczyć pieszego skoro nie widzi naczepy ,???? Oczywiście najlepiej zamknąć człowieka który utrzymuje całą rodzinę 👍.

Zico76
18-03-2024 20:54

Straszne, że zginął niewinny czlowiek. Ta część grodziska jest paskudnie urządzona przejsciami, chodnikami. Zresztą j a k cały grodzisk, przyciasny już teraz i zapchany straszna zabudową.

Kevin
24-03-2024 01:25

Czy próbą ratowania poszkodowanego przez kierowcę było jego zebranie z ulicy i zostawianie na trawniku? W sumie zawsze to jakaś pomoc, bo nie leżał już na jezdni, a sprawca mógł spokojnie pojechać na rozładunek.

Tedzio
19-03-2024 09:31

Też nie mogę zrozumieć, dlaczego podane są nieprawdziwe informacje. Kierowca i pasażer nie udzielili pomocy, sprawców nie było na miejscu zdarzenia w chwili przyjechania służb... To, jakiej narodowości są, nie ma już naprawdę znaczenia. Bydle jest bydlęciem, bez znaczenia w jakim języku mówi. Zwierzęcia się tak nie porzuca, mam nadzieję, że rodzina dostanie wysokie odszkodowanie. Chociaż oczywiście życia zmarłemu to nie przywróci niestety.

Jula
24-03-2024 19:34

Dwóch Ukraińców przejechało człowieka. Po przejechaniu go, jeden z nich wysiadł, wyciągnął ofiarę spod samochodu za nogi jak psa i zostawił na trawie obok jezdni, po czym spokojnie pojechali na rozładunek. Proszę nie pisać bzdur o próbie ratowania, bo policję wezwała kobieta jadaca na nimi, co zresztą przyplacila ciężkim szokiem. Bracia zza wschodniej granicy chyba zapomnieli że tu cywilizacja jest.
Mam nadzieję że pójdą obaj siedzieć.

Zos
19-03-2024 12:38

Radzę najpierw się doinformować a następnie pisać cokolwiek w internecie;) robisz z siebie pośmiewisko człowieku.

.
23-03-2024 14:31

Zos jesteś typowym przykładem "nie wiem, ale się wypowiem" i najlepiej skazać wszystkich na lincz za wypadek. Piszesz głupoty

Wiem inaczej
23-03-2024 14:35

Zos nie pisz głupot

NieZos
23-03-2024 14:37

Czy ty wogóle człowieku wiesz co piszesz ?Byłeś widziałeś?Idioci piszą gówno wiedząc
Dlaczego się wypowiadać jak nic nie wiesz
Czy wiesz co teraz czują ci dwaj co siedzą ?
Z moich informacji a mam je z prawej ręki od Bolka obaj siedzą na 3 m jeden zostawił żonę i trójke malutkich dzieci był jedynym żywicielem rodziny .Drógi trafił do psychiatryka bo widział ofiarę jak wygląda wieczności na wierzchu chciał byś to przeżyć .Nie potrzebnie siedzą powinni wyjść z tego całego cyrk a prokuratura wnioskuje o zawiasy to po co mają siedzieć .

Mirek
24-03-2024 15:05

Zos ma rację

Pp
24-03-2024 15:55

To prawda, że w tym miejscu pasy są za blisko skrzyżowania. Przydałoby się coś z tym zrobić, zanim dojdzie do kolejnego nieszczęścia. Okropny wypadek, kondolencje dla rodziny.

Maxima
21-03-2024 14:38

Wy jesteście chorzy ja byłem przy tym wypadku nie było żadnych wieczności a kierowca Ukrainiec pasażer polak ludzie co wy piszecie Szok

Mlodys
02-04-2024 22:46

Byleś to ciekawe z tego co mi wiadomo to obaj to byli Ukraińcy i obaj siedzą tyle że młody Ukrainiec 35 lat trafił do psychiatryka bo za dużo na jego bani było widział pod kołami tira swojego rodaka .Oróbowali oomóc ale nie dało się .Z drugiej informacje to takie że pieszy był pod wpływem alkoholu więc powinni obaj być zwolnieni i to zaraz po co ich aresztowali ?

Mikro
07-04-2024 18:16
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.