reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

11 2023

Spowodował kolizję „na podwójnym gazie”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaSpowodował kolizję „na podwójnym gazie” - Grodzisk News


Żyrardowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który nietrzeźwy jechał mercedesem i doprowadził do zderzenia z osobowym audi. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę pod wpływem.


Do zatrzymania doszło w poniedziałkowy wieczór. Po godz. 19.00 oficer dyżurny komendy w Żyrardowie odebrał zgłoszenie o kolizji przy ulicy Ogińskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że młody mężczyzna kierował mercedesem, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie przeszło promil.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W takim stanie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z audi. – Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 23-latka, a mercedesa odholowali. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 23-latek odpowie przed sądem. Za spowodowanie kolizji drogowej policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1 500 zł i przypisali do jego konta 10 punktów karnych – podała żyrardowska policja.

Policjanci apelują jednocześnie o to, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. – Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia – podkreślają funkcjonariusze.

Apel skierowano też do osób postronnych. – Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca – dodają funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.