reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

12 2023

Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Nie żyje 48-letni pieszy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsŚmiertelny wypadek na krajowej „50”. Nie żyje 48-letni pieszy - Grodzisk News


Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę po tym jak w sąsiednim powiecie żyrardowski, doszło do śmiertelnego wypadku. Na drodze krajowej nr 50 kierowca BMW potrącił pieszego. 48-latek, który zginął w tym zdarzeniu, poruszał się poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych.


Do tragedii doszło w miejscowości działki na drodze krajowej nr 50. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni kierowca BMW potrącił 48-letniego pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący autem był trzeźwy. Pieszy natomiast poruszał się poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci podkreślają, że noszenie nawet najmniejszych elementów odblaskowy może naprawdę uratować zdrowie i życie. – Pieszy bez odblasków idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku – przypominają policjanci.

–To my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Dlatego wychodząc po zmroku na drogę, pamiętajmy: odblaski ratują życie! Ich brak u pieszego w połączeniu z trudnymi warunkami drogowymi może doprowadzić do sytuacji wielkiego zagrożenia dla użytkowników drogi – apelują.

Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.