reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

11 2020

Skromniejsze obchody 11 Listopada, ale nie w internecie


Grodzisk News


Skromniejsze obchody 11 Listopada, ale nie w internecie - Grodzisk News


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w regionie będą bardzo ograniczone ze względu na epidemię i wzrosty zakażeń. Skończy się na uroczystym złożeniu kwiatów przez burmistrzów. Dużo atrakcji zaplanowano jednak w internecie.


W Grodzisku burmistrz Grzegorz Benedykciński złoży wieniec przed pomnikiem Wolności w imieniu mieszkańców, szkół i różnych organizacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W Milanówku podobnie postąpi burmistrz Piotr Remiszewski – złoży kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów na pl. Stefana Starzyńskiego. O godz. 12.30 odbędzie uroczysta msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na 14.00 – ale już online – zaplanowano galę finałową Milanowskiego Liścia Dębu. Transmisja odbędzie się na Facebooku i YouTubie.

W tym roku obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.

Tegoroczne obchody 11 Listopada z powodu epidemii SARS-CoV-2 zostały znacznie ograniczone. Nie będzie tradycyjnego przemarszu różnych rodzajów Wojsk Traktem Królewskim. Prezydent Andrzej Duda w środę rano złoży kwiaty pod pomnikami ojców niepodległości przy Trakcie Królewskim, weźmie też udział w mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. W południe na pl. Piłsudskiego zostanie odśpiewany hymn, a prezydent z przedstawicielami władz państwowych – premierem, marszałkiem Sejmu i Senatu oraz ministrem obrony narodowej – złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Planowane jest też jego wystąpienie telewizyjne.

Obchody z całą mocą przeniosą się za to do internetu za sprawą Wirtualnego Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Na scenie pojawi się plejada gwiazd: Miuosh, Organek, Paweł Domagała, Enej i Ania Dąbrowska. Do tego masa materiałów dla dzieci, w tym koncerty – Orkiestra Mamy Śpiewamy, Kukaj Kukawko i czytanie bajek przez aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Piotra Cyrwusa, Macieja Zakościelnego i Antoniego Pawlickiego! A na koniec, znów dla starszych, prywatka z tańcami ludowymi, którą poprowadzi Janusz Prusinowski.

Pełen harmonogram wydarzenia na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/festiwal/


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.