reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

11 2022

Siedmiu pijanych kierowców w długi weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaSiedmiu pijanych kierowców w długi weekend - Grodzisk News


W miniony długi weekend policjanci z powiatu grodziskiego zatrzymali siedmiu kierujących będących pod wpływem alkoholu.


Jak zawsze podczas długiego weekendu policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących. Niestety w ciągu trzech dni (od piątku do niedzieli) zatrzymano aż siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Do zatrzymań dochodziło na terenie Grodziska,, Milanówka, Natolina, Książenic i Starych Bud. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-latek zatrzymany na ul. Podwiejskiej w Milanówku. Miał on bowiem 2,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zatrzymani za jazdę po pijanemu to osoby w wieku od 25 do 38 lat. Wszyscy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i kara finansowa.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowania. – Dla nietrzeźwych kierowców nie ma miejsca na naszych drogach, są oni poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych osób korzystających z dróg. Dlatego tak ważnym jest zapobieganie niebezpiecznym, a często nawet tragicznym zdarzeniom z ich udziałem. Zatrzymywanie i eliminowanie ich w porę z ruchu drogowego właśnie temu służy. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek, a do świadków o powstrzymanie takich osób przed podróżą  lub pilną informację o miejscu, w którym się poruszają. Nie wsiadajmy też z pijanym kierowcą do samochodu. Niejednokrotnie taka podróż kończyła się źle dla pasażera – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.