reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

11 2022

Siedmiu pijanych kierowców w długi weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaSiedmiu pijanych kierowców w długi weekend - Grodzisk News


W miniony długi weekend policjanci z powiatu grodziskiego zatrzymali siedmiu kierujących będących pod wpływem alkoholu.


Jak zawsze podczas długiego weekendu policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących. Niestety w ciągu trzech dni (od piątku do niedzieli) zatrzymano aż siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Do zatrzymań dochodziło na terenie Grodziska,, Milanówka, Natolina, Książenic i Starych Bud. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-latek zatrzymany na ul. Podwiejskiej w Milanówku. Miał on bowiem 2,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zatrzymani za jazdę po pijanemu to osoby w wieku od 25 do 38 lat. Wszyscy usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i kara finansowa.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowania. – Dla nietrzeźwych kierowców nie ma miejsca na naszych drogach, są oni poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych osób korzystających z dróg. Dlatego tak ważnym jest zapobieganie niebezpiecznym, a często nawet tragicznym zdarzeniom z ich udziałem. Zatrzymywanie i eliminowanie ich w porę z ruchu drogowego właśnie temu służy. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek, a do świadków o powstrzymanie takich osób przed podróżą  lub pilną informację o miejscu, w którym się poruszają. Nie wsiadajmy też z pijanym kierowcą do samochodu. Niejednokrotnie taka podróż kończyła się źle dla pasażera – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.