reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

10

05 2021

Siedmioro młodych ludzi odpowie za rozbój


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP ŻyrardówSiedmioro młodych ludzi odpowie za rozbój - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali i osadzili tymczasowo w areszcie sześć osób podejrzanych o dokonanie rozboju w Żyrardowie. Jedna, najmłodsza uczestniczka została natomiast objęta dozorem, konieczne było też poświadczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł.


Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny komendy w Żyrardowie wynikało, że grupa siedmiu młodych osób dotkliwie pobiła oraz okradła trzy inne. – Policjanci ustalili, że dwie grupy osób przypadkowo spotkały się na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Żyrardowie. Podczas mijania się doszło do utarczek słownych między kobietami, a następnie do szarpaniny. Niebawem do bijatyki dołączyły pozostałe osoby. Gdy liczniejsza grupa odstąpiła od bójki i oddaliła się z miejsca, poszkodowani powiadomili o zdarzeniu policję. Osoby poszkodowane zauważyły, że z ich kieszeni zniknęły papierosy, pieniądze oraz telefon komórkowy – relacjonuje sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjantom nie zajęło długo zlokalizowanie podejrzanych. To grupa młodych ludzi idących wzdłuż torów w Żyrardowie, której członkowie odpowiadali rysopisowi poszukiwanych.

Wszyscy z siedmioosobowej grupy dostali już zarzut rozboju. – Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 6 z nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec najmłodszej uczestniczki przestępstwa dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych – wyjaśnia rzeczniczka żyrardowskiej policji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.