reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

10

05 2021

Siedmioro młodych ludzi odpowie za rozbój


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP ŻyrardówSiedmioro młodych ludzi odpowie za rozbój - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali i osadzili tymczasowo w areszcie sześć osób podejrzanych o dokonanie rozboju w Żyrardowie. Jedna, najmłodsza uczestniczka została natomiast objęta dozorem, konieczne było też poświadczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł.


Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny komendy w Żyrardowie wynikało, że grupa siedmiu młodych osób dotkliwie pobiła oraz okradła trzy inne. – Policjanci ustalili, że dwie grupy osób przypadkowo spotkały się na drodze biegnącej wzdłuż torów kolejowych w Żyrardowie. Podczas mijania się doszło do utarczek słownych między kobietami, a następnie do szarpaniny. Niebawem do bijatyki dołączyły pozostałe osoby. Gdy liczniejsza grupa odstąpiła od bójki i oddaliła się z miejsca, poszkodowani powiadomili o zdarzeniu policję. Osoby poszkodowane zauważyły, że z ich kieszeni zniknęły papierosy, pieniądze oraz telefon komórkowy – relacjonuje sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjantom nie zajęło długo zlokalizowanie podejrzanych. To grupa młodych ludzi idących wzdłuż torów w Żyrardowie, której członkowie odpowiadali rysopisowi poszukiwanych.

Wszyscy z siedmioosobowej grupy dostali już zarzut rozboju. – Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 6 z nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec najmłodszej uczestniczki przestępstwa dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych – wyjaśnia rzeczniczka żyrardowskiej policji.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.