TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

04 2024

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Bądźcie ostrożni!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySezon motocyklowy rozpoczęty. Bądźcie ostrożni! - Grodzisk News


Coraz cieplejsza i słoneczna pogoda sprawia, że na drogach pojawiać się będzie coraz więcej motocyklistów. W związku z tym funkcjonariusze z grodziskiej komendy apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności. Zwłaszcza, że doszło już do kilku wypadków i kolizji na początku sezonu.


Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów naszym regionie. Jest to popularny środek lokomocji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie jednak w parze z bezpieczeństwem. Czasem brawurą, brakiem ostrożności lub łamaniem przepisów użytkownicy dróg stwarzają duże zagrożenie - dotyczy to zarówno motocyklistów jak i kierowców aut. Jednak różnica polega na tym, że w wyniku kolizji tych dwóch pojazdów motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na wyjście cało ze zderzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dlatego też policjanci apelują zarówno do motocyklistów, jak i kierowców aut o szczególną ostrożność, ponieważ każdy uczestnik ruchu musi mieć na względzie nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także innych.

Funkcjonariusze zwracają się również do kierowców samochodów. - Przypominamy, że motocykliści są niechronionymi (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek. Najczęstszym błędem w stosunku do kierujących jednośladami jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. W okresie przedwiosennym kierowcy powinni uwzględnić pojawienie się większej liczby tych uczestników ruchu na drodze - zaznaczają policjanci z grodziskiej komendy.

Jednocześnie w tym sezonie policja kontynuować będzie kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”. To akcja profilaktyczna mająca przypominać i uświadamiać kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. To również czas na promowanie właściwych zachowań wobec innych użytkowników drogi.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że nikt nie przejmuje się hałasem, jaki generują motocykliści pod oknami bloków. Rozumiem, że są wśród nas atencjusze, ale niekoniecznie muszą szkodzić zdrowiu innych ludzi. Hałas nie jest obojętny, podobnie jak smog.

Zniesmaczony
09-04-2024 19:00
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.