TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2022

Ruszyła przebudowa grodziskiej ulicy Akacjowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiRuszyła przebudowa grodziskiej ulicy Akacjowej - Grodzisk News


Pod koniec grudnia ubiegłego roku Grodzisk cieszył się z podpisania umowy na dofinansowanie 3,3 mln zł przebudowę ul. Akacjowej. Teraz prace są już w 20 procentach zaawansowania.


Poinformował o tym grodziski magistrat w dzisiejszym wpisie na urzędowym profilu na Facebooku. – Rozpoczęto budowę nowego przebiegu ul. Akacjowej. Zaawansowanie prac jest na poziomie prawie 20 procent – napisali urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wykonano już większość robót związanych z budową kanalizacji deszczowej. Następnym etapem prac związanych z budową ul. Akacjowej są roboty drogowe – dodali.

Cała inwestycja ma być ukończona w sierpniu.

Przypomnijmy. Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kto robi ul.Akacjową? WIG-DAR ?!?!? :-)

Oskar
09-02-2022 20:59

Robi ten co dał najlepszą ofertę.

Nowy
10-02-2022 07:28

Nie ma znaczenia kto, tylko po co? Po co obwodnica osiedlowymi uliczkami?
Nazywanie tego łącznikiem to nie znajomość znaczeń słów w języku polskim. To jest obwodnica w miejscu w którym jej nie powinno być. Ani nie będzie służyć jako obwodnica, ani nie będzie życia dla mieszkańców działek przy tym łączniku.
Dlaczego u nas wszystko musi być wspak? W całym kraju absurdy. Jeszcze niech dorzucą tam strefę czystego powietrza i będzie trzeba mieć naklejkę na szybę żeby wjechać w te uliczki albo płacić gminie abonament. Zachęcam do poczytania jakie uprawnienia nadano w Wigilię każdej gminie w Polsce. Chodzi o ustawę o elektromobilnosci.

Andrzej
10-02-2022 08:27

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.