reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2021

Rusza przebudowa trasy 579. Spory odcinek będzie wyłączony z ruchu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRusza przebudowa trasy 579. Spory odcinek będzie wyłączony z ruchu - Grodzisk News


Rozpoczyna się przebudowa trasy wojewódzkiej nr 579 na terenie gmin Błonie i Leszno. Duży fragment trasy będzie wyłączony z ruchu.


Na początku sierpnia województwo podpisało umowę z wykonawcą na realizację tej inwestycji więcej tutaj. Teraz czas na właściwe prace. – W związku z tym od 22 września 2021 roku zostanie całkowicie wyłączony z ruchu odcinek drogi pomiędzy Gmina Błonie a Gmina Leszno, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Lesznowską, przejazdem przez most nad rzeką Utratą do Wawrzyszewa, oraz z skrzyżowaniem w Białutach zapewniający przejazd relacji Parcele Białutki – Wawrzyszew – poinformował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oznacza to, że ruch tranzytowy zostanie przerzucony na objazdy. Zostaną one poprowadzone drogami DK 92, DW 888 i DW 580.

Jaki będzie zakres zadania? Inwestycja obejmie całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, rozbudowę skrzyżowań, przebudowę przepustów oraz oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Modernizację przejdzie odcinek o długości 4,7 km. Nowa droga będzie poszerzona do 7 m (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m).

Mazowsze na tę inwestycję przeznaczy 25,6 mln zł.

Rusza przebudowa trasy 579. Spory odcinek będzie wyłączony z ruchu - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czyli to koniec marzeń o obwodnicy Błonia...

Kierofca
18-09-2021 08:36

Ruszyła!! A kiedy przewidywany jest KONIEC remontu drogi? Trudno znaleźć informację o tak istotnej kwestii na tym portalu i w innych miejscach, gdzie informują o tej inwestycji. Czyżby miała to być inwestycja "na wieki wieków"?

emcik
26-03-2022 09:13

Mamy lipiec 2022, a droga nadal w remoncie…

Andrzej
10-07-2022 10:23

pokaż wszystkie komentarze (4)

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.