TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

05 2022

Rozbudowa szkoły wreszcie z wykonawcą?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayRozbudowa szkoły wreszcie z wykonawcą? - Grodzisk News


Żabiowolski magistrat otworzył oferty w kolejnym przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Skułach oraz budowę sali sportowej. Wydaje się, że tym razem może się wreszcie udać podpisać umowę z wykonawcą.


Cztery poprzednie przetargi nie dały takiego rezultatu jakiego oczekiwałby Urząd Gminy Żabia Wola. Trzy pierwsze przetargi zostały unieważnione, ponieważ chętni oferowali co najmniej 12 mln zł za realizację tego zadania, a gmina zamierzała wydać 9 mln zł. W czwartym przetargu wybrano wykonawcę, który zaproponował 13 mln zł, ale ostatecznie do podpisania umowy nie doszło ze względów formalnych więcej tutaj. Jednak tym razem może się udać.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urzędnicy otworzyli oferty na to zadanie. Chętnych jest dziewięć firm – najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Montar z Obornik (blisko 12,5 mln zł). Pozostałe propozycje wahają się od blisko 14 mln zł do 16,8 mln zł. Gmina zamierza przeznaczyć na ten cel maksymalnie 13 mln zł, więc propozycja firmy Montar mieści się w budżecie. Wygląda więc na to, że po wielu próbach wreszcie uda się zrealizować tę tak potrzebną inwestycję.

Zgodnie z zamówieniem nowa sala sportowa ma mieć 330 mkw powierzchni oraz 8 metrów wysokości. Oznacza to znaczne poprawienie warunków do sportowego rozwoju uczniów tej placówki, ponieważ obecna sala jest niewielka (ma 61 mkw powierzchni i 3 metry wysokości). Trybuny obiektu pomieszczą maksymalnie 50 osób. Inwestycja obejmie budowę sali wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym oraz magazynowym. Na salę ze szkoły będzie prowadził specjalny łącznik między budynkami.

Jeżeli chodzi o nowe skrzydło szkoły, to zaprojektowany budynek swoim kształtem, wysokością oraz formą dostosowany jest do istniejącego obiektu. Obecnie szkoła ma około 695 mkw powierzchni użytkowej, po rozbudowie będzie miała 2160 mkw. Sale lekcyjne przewidziano na maksymalnie 25 uczniów. Przewidziano 9 sal lekcyjnych, w tym salę dla klasy „0”, ponadto na parterze znajdzie się świetlica oraz jadalnia wraz z zapleczem dla wydawania posiłków cateringu, część administracyjna z gabinetem dyrektora, gabinet higienistki i izolatorium. Na piętrze oprócz sal lekcyjnych, zlokalizowano salę komputerową, harcówkę, bibliotekę z czytelnią, pokój nauczycielski, gabinet psychologa i pedagoga. Zarówno na parterze jak i na piętrze zaprojektowano węzły sanitarne dostosowane do liczby osób mogących przebywać jednocześnie na danej kondygnacji. W szatniach szkoły przewidziano możliwość jednoczesnego przebywania max. 50 osób.

Termomodernizacja części istniejącej z kolei będzie polegała na m.in. wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, demontażu drewnianego dachu i dociepleniu stropu, wymianie źródła ciepła na pompę ciepła, wymianie instalacji CWU.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.