reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

02 2023

Rozbudowa szkoły w Szczęsnem za niespełna 40 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plRozbudowa szkoły w Szczęsnem za niespełna 40 mln zł? - Grodzisk News


Grodzisk przeprowadził długo oczekiwane otwarcie ofert na budowę drugiego skrzydła szkoły w Szczęsnem. Co ważne z punktu widzenia magistratu, jedna z czterech ofert mieści się w zakładanym budżecie.


Grodzisk był bowiem gotów wydać na inwestycję 41,5 mln zł, podczas gdy najniższa propozycja cenowa złożona przez firmę MIRBUD ze Skierniewic opiewa na kwotę blisko 38,9 mln zł. Kolejne oferty przekraczają już 44 miliony, nieco ponad tę sumę wyceniła swe usługi firma Skanska; przedsiębiorstwo Rembud z Przasnysza zażyczyło sobie ponad 47,6 mln zł; z kolei firma PRK 7 Nieruchomości złożyła ofertę w wysokości prawie 53 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz Grodzisk będzie analizował oferty i jeśli wszystko pójdzie dobrze – wyłoni wykonawcę.

Przypomnijmy, że w pierwszą część inwestycji zrealizowano kosztem prawie 10,5 mln zł. Obejmowała budowę m.in. budynku przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem z przeniesieniem kotłowni do budynku przedszkola, tymczasowego boiska z nawierzchnią trawiastą i wygrodzeniami, przyłączy i instalacji zewnętrznych, chodników, drogi wewnętrznej, zjazdu, parkingów, placu apelowego, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły został ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

W ramach drugiego etapu przewidziano budowę budynku szkoły wraz z salą gimnastyczną w ramach etapu, ponadto wybudowane zostaną między innymi drogi dojazdowe, parkingi, ciągi komunikacyjne, boiska, plac zabaw, wykonawca zagospodaruje też tereny zielone.

Budynek szkoły przeznaczony będzie dla 600 uczniów. Powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw.

W części szkolnej wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, na elewacji południowo-zachodniej. Na parterze w zachodnim segmencie znajdą się szatnie, pomieszczenia świetlicy, pomieszczenia techniczne i magazynowe, zaś w segmencie środkowym: sekretariat, gabinety dyrektora, logopedy, pedagoga oraz archiwum.

Na parterze zaprojektowano wyjścia z holu i świetlicy na północną stronę działki, prowadzące w stronę obiektów sportowych: boisk i bieżni lekkoatletycznej. Kondygnacja pierwsza i druga szkoły pomieści sale lekcyjne wraz z zapleczami, węzły sanitarne, bibliotekę, a także przestrzenie rekreacyjne. Klasy przeznaczone będą dla maksymalnie 25 dzieci.

Sala gimnastyczna będzie mieć niezależne wejście, znajdujące się w tzw. podcieniu powstałym pod łącznikiem części sportowej ze szkołą. Na parterze zaprojektowano szatnie, pomieszczenia dla trenerów, na piętrze salę gimnastyki korekcyjnej, salę integracji sensorycznej. Przewidziano również wyjścia ewakuacyjne: jedno z korytarza prowadzącego do szatni oraz dwa z sali gimnastycznej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Kiedy "1" która teraz zmieniła się na "3" będzie skończona? Hol i winda to szczyt możliwości?
Olka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.