TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

09 2021

Rodzinny piknik historyczny już dziś!


Grodzisk News


Rodzinny piknik historyczny już dziś! - Grodzisk News


Już dziś odbędzie się kolejna edycja Rodzinnego Pikniku Historycznego w Grodzisku. Tym razem będzie on dotyczył 200. rocznicy śmierci Napoleona Bonaparte.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Impreza odbędzie się tradycyjnie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna jest zatytułowana „Napoleon w Soplicowie”. – Któż z nas, czytając nieśmiertelne strofy narodowej epopei, nie wyobrażał sobie mickiewiczowskiego Soplicowa – „matecznika” polskości, manifestowanej obyczajem, strojem, przywiązaniem do historii i tradycji, przesiąkniętego duchem wspólnoty, tolerancji i pojednania ponad podziałami? Szlachecki dwór z folwarkiem, sąsiadujący z pomniejszymi zaściankami, żydowską karczmą i obozem wojskowym, oczekujący przybycia Napoleona Bonaparte został zatrzymany na kartach „Pana Tadeusza” i odkrywany jest przez kolejne pokolenia. Do odwiedzenia tego właśnie świata zapraszamy w czasie VI Rodzinnego Pikniku Historycznego, który odbędzie się w sobotę 11 września w grodziskim Parku Ordona – zachęcają organizatorzy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Piknik zaplanowano w godzinach 14.00–21.00. Wśród atrakcji znajdą się rekonstrukcje historyczne i pokazy musztry, nauka tańca, warsztaty rękodzielnicze i zabawy dla dzieci. Goście będą mieli okazję odwiedzić sztab Napoleona i punkt artyleryjski, wziąć udział w koncertach i zobaczyć spektakl teatru ognia, a na zgłodniałych czekać będzie aromatyczny bigos. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Percival.

Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Parku Ordona w pobliżu Gór Szwedzkich w grodziskich Łąkach, czyli kolebki Grodziska. Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl

A szczegółowy program imprezy prezentujemy na plakacie poniżej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nasz dyktator grodziski tożto prawdziwy Napoleon

zsl wiecznie żywy
10-09-2021 16:18


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.