TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2024

Pytamy burmistrza o długofalowe plany inwestycji i nie tylko...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowePytamy burmistrza o długofalowe plany inwestycji i nie tylko... - Grodzisk News


Pierwsza rozmowa z burmistrzem-elektem Grodziska Tomaszem Krupskim niedługo po wyborze cieszyła się wśród naszych czytelników dużym zainteresowaniem. Mamy dla Was zatem coś „ekstra”!


Adam: Fabisiewicz: Mówiliśmy o planach inwestycyjnych na najbliższe pięć lat. A jakie przedsięwzięcia traktuje pan jako „melodię przyszłości” do zrealizowania poza tę kadencję?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tomasz Krupski: Na pewno skomunikowanie gminy Grodzisk Mazowiecki na linii: wschód – zachód. Będzie przedmiotem pracy, który wykroczy poza tę kadencję. Myślę tutaj o połączeniu ul. Nadarzyńskiej z Kałęczynem w śladzie dawnej obwodnicy, ale już w charakterze drogi gminnej: węższej, z rondami, ze ścieżkami rowerowymi. Słowem – takiej, jaką gmina sobie zamarzy. Myślę, że przedsięwzięcie będzie etapowane i zapewne będzie wymagało konsultacji z mieszkańcami z uwagi na kolizję z zabudową w środkowej części tej inwestycji.

Południowa część gminy jest bardzo gęsto zaludniona, tak więc sprawność komunikacyjna i brak konieczności przejazdu z autostrady A2 przez środek miasta; ale także wygodne poruszanie się pomiędzy Kałęczynem i Odrano – Wolą, a choćby Kadami lub Opypami – będą bardzo potrzebne.

Jeżeli w ciągu najbliższych lat ruszą prace związane z budową kolei dużych prędkości czy pierwsze prace inwestycyjne dotyczące CPK – co jest obecnie największym znakiem zapytania, jaki widzę – to wierzę, że będzie to impuls do zintensyfikowania zabudowy w części północno-zachodniej gminy. To też w przyszłości spowoduje konieczność rozwoju placówek oświatowych w tamtym rejonie.

Mamy gotowy projekt budowy przedszkola na granicy Radoń i Książenic. Myśląc przyszłościowo, będę dążyć do podnoszenia jakości usług obszarze edukacji. I mam tu na myśli kolejne przedszkola, które będą powstawać w perspektywie najbliższych dziesięciu lat.

Jaki prywatnie jest burmistrz Tomasz Krupski?
Lubię aktywnie spędzać czas. Ostatnio chętnie grywam w badmintona na świeżym powietrzu. To rozrywka niewymagająca zbyt wiele pod względem terenowym i sprzętowym: można rozciągnąć siatkę i grać z jedną lub kilkoma osobami. Odpoczywam przy najbliższych i cieszę się z każdej chwili, kiedy mogę być wśród bliski mi osób.

Lubię też czytać oraz pisać i chciałbym wygospodarować na to więcej przestrzeni. Słucham muzyki i rysuję, ale także mam na to mało czasu. Ostatnio miałem okazję skorzystać z zaproszenia brata i układać klocki (śmiech). Mam kilka takich zestawów miejskich. Myślę że przyjdzie czas bym je poukładał.

Chętnie podróżuję i mam nadzieję odbyć ciekawy wyjazd podczas wakacyjnego urlopu. Chciałbym też pójść do opery, do czego dawno nie miałem sposobności. Cieszę się, że niedawno gościliśmy spektakl operowy „Carmina burana” w Grodzisku. Przypomniało mi to, jak piękna jest muzyka operowa.

Dziękuję za rozmowę.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Artykuł sponsorowany.

Jack L.
17-04-2024 15:47

Jakie cpk jakie szybkie koleje, chyba że SKM w co wątpię. Za Benia nie dało rady tym bardziej za tego młokosa nie da rady 😁
Mamy nowy ład i byle jakie papiery przy cpk będą załatwiane przynajmniej do 2028r.

Lubię placki
18-04-2024 08:22

Jaki swojski język. To chyba świerszcz zza komina bajdurzy jak dziecko przez sen .

Stan
18-04-2024 21:59

👍 za spędzanie czasu wolnego, 👍👍👍 za malowanie, ale super maluje się w grupie.
Panie Burmistrzu, czy jest możliwość przywrócenia w "popcolor" bezpłatnych zajęć z malarstwa dla dorosłych??

Tamara
18-04-2024 16:15

Kiedy wreszcie dojadę obwodnica południowa do pracy ? Proszę nie pisać mi o drogach z rondami i ścieżka dla rowerów, my chcemy obwodnicy

Riki
20-04-2024 20:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.