TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2024

Pytamy burmistrza o długofalowe plany inwestycji i nie tylko...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowePytamy burmistrza o długofalowe plany inwestycji i nie tylko... - Grodzisk News


Pierwsza rozmowa z burmistrzem-elektem Grodziska Tomaszem Krupskim niedługo po wyborze cieszyła się wśród naszych czytelników dużym zainteresowaniem. Mamy dla Was zatem coś „ekstra”!


Adam: Fabisiewicz: Mówiliśmy o planach inwestycyjnych na najbliższe pięć lat. A jakie przedsięwzięcia traktuje pan jako „melodię przyszłości” do zrealizowania poza tę kadencję?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tomasz Krupski: Na pewno skomunikowanie gminy Grodzisk Mazowiecki na linii: wschód – zachód. Będzie przedmiotem pracy, który wykroczy poza tę kadencję. Myślę tutaj o połączeniu ul. Nadarzyńskiej z Kałęczynem w śladzie dawnej obwodnicy, ale już w charakterze drogi gminnej: węższej, z rondami, ze ścieżkami rowerowymi. Słowem – takiej, jaką gmina sobie zamarzy. Myślę, że przedsięwzięcie będzie etapowane i zapewne będzie wymagało konsultacji z mieszkańcami z uwagi na kolizję z zabudową w środkowej części tej inwestycji.

Południowa część gminy jest bardzo gęsto zaludniona, tak więc sprawność komunikacyjna i brak konieczności przejazdu z autostrady A2 przez środek miasta; ale także wygodne poruszanie się pomiędzy Kałęczynem i Odrano – Wolą, a choćby Kadami lub Opypami – będą bardzo potrzebne.

Jeżeli w ciągu najbliższych lat ruszą prace związane z budową kolei dużych prędkości czy pierwsze prace inwestycyjne dotyczące CPK – co jest obecnie największym znakiem zapytania, jaki widzę – to wierzę, że będzie to impuls do zintensyfikowania zabudowy w części północno-zachodniej gminy. To też w przyszłości spowoduje konieczność rozwoju placówek oświatowych w tamtym rejonie.

Mamy gotowy projekt budowy przedszkola na granicy Radoń i Książenic. Myśląc przyszłościowo, będę dążyć do podnoszenia jakości usług obszarze edukacji. I mam tu na myśli kolejne przedszkola, które będą powstawać w perspektywie najbliższych dziesięciu lat.

Jaki prywatnie jest burmistrz Tomasz Krupski?
Lubię aktywnie spędzać czas. Ostatnio chętnie grywam w badmintona na świeżym powietrzu. To rozrywka niewymagająca zbyt wiele pod względem terenowym i sprzętowym: można rozciągnąć siatkę i grać z jedną lub kilkoma osobami. Odpoczywam przy najbliższych i cieszę się z każdej chwili, kiedy mogę być wśród bliski mi osób.

Lubię też czytać oraz pisać i chciałbym wygospodarować na to więcej przestrzeni. Słucham muzyki i rysuję, ale także mam na to mało czasu. Ostatnio miałem okazję skorzystać z zaproszenia brata i układać klocki (śmiech). Mam kilka takich zestawów miejskich. Myślę że przyjdzie czas bym je poukładał.

Chętnie podróżuję i mam nadzieję odbyć ciekawy wyjazd podczas wakacyjnego urlopu. Chciałbym też pójść do opery, do czego dawno nie miałem sposobności. Cieszę się, że niedawno gościliśmy spektakl operowy „Carmina burana” w Grodzisku. Przypomniało mi to, jak piękna jest muzyka operowa.

Dziękuję za rozmowę.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Jakie cpk jakie szybkie koleje, chyba że SKM w co wątpię. Za Benia nie dało rady tym bardziej za tego młokosa nie da rady 😁 Mamy nowy ład i byle jakie papiery przy cpk będą załatwiane przynajmniej do 2028r.
Lubię placki


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.