TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

02 2024

Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk Mazowiecki1 - Grodzisk News


Przy Legia Training Center w Urszulinie powstanie zielone miasto przyszłości – Champions Park. Na stadionie warszawskiej Legii zostało podpisane stosowne porozumienie.


Od 2020 r. znajdujące się na granicy Książenic i Urszulina Legia Traning Center jest bazą treningową największego polskiego klubu piłkarskiego – Legii Warszawa. Jednak jak się okazuje, to nie koniec inwestycji w tym rejonie bowiem niebawem ma tam powstać... miasto przyszłości. – Wokół tego centrum Champions Development chce zbudować zielone miasto, czyli miasto na wzór tego, co dzisiaj dzieje się w Skandynawii, a szczególnie w Danii – powiedział burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. – Ma to być zielone osiedle, w którym dominującą rolę mają odgrywać zieleń i woda – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wczoraj burmistrz Benedykciński w obecności Króla Danii Fryderyka X osobiście podpisał dokument stanowiący początek projektu „Grodzisk Mazowiecki x Champions Park”, który stworzy miasto przyszłości dzięki najnowszym technologiom i zielonym rozwiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i dystrybucji energii.

Champions Park, bo tak ma się nazywać ten obszar, mam mieć w ofercie nie tylko mieszkania, ale również sferę edukacyjną, rekreacyjną oraz sportową, ale nie tylko. Ma tam również znaleźć się strefa handlowa, hotelowa z zapleczem wellness, a w przyszłości również pola golfowe. Ten obszar ma być samowystarczalny, ekologiczny i wielofunkcyjny. Projekt jest opisywany jako „miejsce gdzie każdy może się stać mistrzem swojego życia”.

Jak poinformował Tomasz Zahorski, członek zarządu Champions Development, inspiracją dla Champions Parku ma być m.in. duński Sonderborg – zeroemisyjne miasteczko, w którym wdrożono wiele proekologicznych rozwiązań i technologii.

Projekt Champions Parku został nominowany w finale prestiżowych nagród Retail & Leisure International Global Awards 2023 w kategorii „Future Projects”.

Budowa miałaby ruszyć już w przyszłym roku.

Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News
Przy Legia Training Center powstanie zielone miasto - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.