TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

02 2023

Przejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Wraz z przejezdnością na obwodnicy Grodziska, od rana 6 lutego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w mieście. Jej głównym założeniem jest wyprowadzenie ruchu ciężarówek z centrum.


Kierowcy niemal każdego dnia stoją w korkach zarówno w centrum miasta, jak i na trasach wojewódzkich 579 i 719. Auta na ulicach Sienkiewicza i Okulickiego codziennie tworzą długie sznury ciągnące się po kilkaset metrów. Lekiem na obecną sytuację komunikacyjną w mieście ma być długo wyczekiwana zachodnia obwodnica, której głównym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z centrum właśnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nasz wykonawca rozpoczął już prace na ustawieniem i wymalowaniem znaków, zgodnie z nową organizacją ruchu uwzględniającą otwarcie obwodnicy. Główny cel tych zmian jest jeden: wyprowadzić tranzyt ciężarówek przez centrum Grodziska – mówi nam Andrzej Korpysa, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim magistracie.

Jak mówi na drogowcy, ruch dla ciężarówek będzie poprowadzony także przez ul. Transportową i Chrzanowską z możliwością zawrócenia na tej. – Potrzeba dostępu do ul. Transportowej dla samochodów ciężarowych wynika z obecności w tym rejonie wielu firm – dodaje Anrzej Korpysa.

Choć nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 6 lutego, należy spodziewać się, że część kierowców ciężarówek może jeździć "po staremu". – Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że kierowcy mogą próbować jeździć "na pamięć" i łamać nowe reguacje drogowe, ale liczymy, że po kilku dniach przywykną do nich – zaznacza grodziski urzędnik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.