TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

02 2023

Przejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku - Grodzisk News


Wraz z przejezdnością na obwodnicy Grodziska, od rana 6 lutego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w mieście. Jej głównym założeniem jest wyprowadzenie ruchu ciężarówek z centrum.


Kierowcy niemal każdego dnia stoją w korkach zarówno w centrum miasta, jak i na trasach wojewódzkich 579 i 719. Auta na ulicach Sienkiewicza i Okulickiego codziennie tworzą długie sznury ciągnące się po kilkaset metrów. Lekiem na obecną sytuację komunikacyjną w mieście ma być długo wyczekiwana zachodnia obwodnica, której głównym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z centrum właśnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nasz wykonawca rozpoczął już prace na ustawieniem i wymalowaniem znaków, zgodnie z nową organizacją ruchu uwzględniającą otwarcie obwodnicy. Główny cel tych zmian jest jeden: wyprowadzić tranzyt ciężarówek przez centrum Grodziska – mówi nam Andrzej Korpysa, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim magistracie.

Jak mówi na drogowcy, ruch dla ciężarówek będzie poprowadzony także przez ul. Transportową i Chrzanowską z możliwością zawrócenia na tej. – Potrzeba dostępu do ul. Transportowej dla samochodów ciężarowych wynika z obecności w tym rejonie wielu firm – dodaje Anrzej Korpysa.

Choć nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 6 lutego, należy spodziewać się, że część kierowców ciężarówek może jeździć "po staremu". – Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że kierowcy mogą próbować jeździć "na pamięć" i łamać nowe reguacje drogowe, ale liczymy, że po kilku dniach przywykną do nich – zaznacza grodziski urzędnik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

"..głównym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z centrum.."
A co gdy jadą z np. z Żyrardowa do Milanówka?
Nadal przez centrum?

alko
01-02-2023 12:58

To niech jadą autostrada i przez Żukow do Milanówka

Hendryk
01-02-2023 14:54

W ciągu ulicy Królewskiej nie będzie zakazu dla ruchu ciężarowego.
Zakazy będą na Nadarzyńskiej i dalej do Siestrzeni oraz na Okulickiego (znaki zakazu powyżej 16t już stoją, ale są zasłonięte).

D.
01-02-2023 15:32

Z Żyrardowa do Milanówka można przez Pruszków. Milanowek nie chciał wspólnej z Grodziskiem obwodnicy bo jakieś żabki w stawie pływają. Trzeba jednak znaleźć złoty środek żeby pogodzić ekologię z konieczną infrastrukturą albo zgodzić się na to żeby tkwić w miejscu.

starszy szeregowy
01-02-2023 17:16

Oczywiście! Od 50 lat planowana obwodnica południowa Grodziska nigdy nie będzie zrealizowana -tereny te zostały zabudowane :(. Zachodnia - niewiele zmieni. A jak oddadzą do użytku olbrzymie blokowiska wznoszone po zach. stonie Grodziska - to dopiero będzie wesoło. Myślę o pozbyciu się samochodu - to nie jest miasto dla posiadaczy samochodów.

akra
01-02-2023 18:29

@Hendryk, a może niech przez Pruszków jeżdżą. Jeszcze jakiś świetny pomysł

Mieszkaniec
10-02-2023 02:15

Do biedronek i im podobnych będą busami dowozić towar.

Mieszkaniec
01-02-2023 14:58

po kilku miesiacach zamkna biedronkę przy shellu

cehaujot
01-02-2023 16:22

Zakaz nie dotyczy dostawców, którzy muszą dojechać do punktów znajdujących się na tym odcinku 😊

Iskierka radości dla każdego 💅
02-02-2023 11:15

Zgodnie z przepisami jeśli dojazd docelowy wymusza wjazd na drogę z ograniczeniem tonażowym, to przejazd taką drogą jest dozwolony. Także przejazd ciężarówek do marketów nadal będzie widziany. Celem jest wyeliminowanie tranzytu, tj. ciężarówek które tak naprawdę jadą w stronę Radziejowic i Siestrzeni aby wyjechać na S8 bądź dojechać do magazynów w Żabiej Woli.

Radomir
04-02-2023 10:06

I bardzo dobrze! Wreszcie skończy się ten masakryczny ruch ciężarówek i tirów przez Natolin i Chrzanów

Nch
01-02-2023 16:07

Gówno ta "pseudo" obwodnica pomoże !!!
Następna śmieszna galeria obok Mrówki ,dodatkowe zjazdy i światła.
Najpierw niech ktoś k...a pomyśli a później robi !!!
Brawo władze GM.

Alternatywy 4
01-02-2023 16:21

No to proponuję wprowadzić zakaz wjazdu do miasta pojazdom ciężarowym oraz wydawanie w urzędzie identyfikatorów zezwalających na poruszanie się po mieście tylko gdy jest to konieczne (dostawcy, maszyny budowlane etc.)

Miron
01-02-2023 16:47

I to jest najprostsze rozwiązanie. Już dawno w niektórych gminach zamiast za miliony budować obwodnice postawiono znaki zakazu wjazdu ciężarówek...i niech sobie radzą inaczej. To prostackie rozwiązanie ale skuteczne a z mandacików gmina troch łyknie do sakwy. Oczywiście że dostawy towarów muszą się odbywać ale tranzyt niech jedzie inaczej...kwestia badań jaki % ciężarówek w mieście to tranzyt a jaki to lokalne dostawy.

wojak33
01-02-2023 18:23

Mądrego to aż miło posłuchać .

Darek
01-02-2023 18:54

Który tu jest mądry? Zamiast dostarczyć jednym samochodem ciezarowym towar do sklepu, lub prywatnej osoby i ograniczyć emisję spalin, hałas i liczbę przejazdów to lepiej to zrobić kilku krotnie mniejszymi dostawczymi. Brawo za logikę, widzę że do szkoły nie było po drodze.

Konrad
01-02-2023 22:22

Kolego nie masz racji, dostawa w sklepie czy przyjazd maszyn budowlanych nie jest planowany z dnia na dzień, a z odpowiednim wyprzedzeniem, więc nie ma problemu, aby firma dostosowała się do nowego przepisu i zgłosiła się do Urzędu Miasta po odpowiedni identyfikator. Założenie, że nagle dostawy zaczęłyby latać osobówkami po mieście też jest głupie, ponieważ większe firmy potrafią w transport i logistykę i doskonale wiedzą, że by im się to nie opłacało. W Warszawie ten przepis obowiązuje, kierowcy ciężarowych się przyzwyczaili i unikają wjazdu w miasto jak ognia (wiem bo rozmawiam z nimi służbowo).

Miron
02-02-2023 05:10

I osobowym też. Zakaz wjazdu wiesniaków do miasta.

Grodziszczanin
04-02-2023 21:18

Witam w dalszym ciągu będę korki w Grodzisku pomimo nie będzie ciężarówek. A dlaczego bo jest więcej OSOBOWEK i jak były korki tak zostaną a nawet przybędzie

To ja
01-02-2023 18:37

Witam,
Stwierdzam jednoznacznie że wybudowanie obwodnicy w obecnej formie, jest olbrzymim błędem i marnotrawstwem, rondami przecięte zostały wyszystkie drogi w kierunku wschodnim i południowym, obwodnica ma jedynie jedną jezdnię dwu pasmową, a także pobocza małe i wąskie na krórych nie zatrzyma się ciężarówka bo się stoczy z nasypu. Oznacza to brak przejazdu dla karetki, brak możliwości dotarcia służb do wypadku w przypadku zdarzenia drogowego. Oczywiście kolizji na obwodnicy nie ma jak wyminąć. Kiedy były wachadła korki sięgały prawie świateł w Chylicah w kierunku Żyrardowa, a całe miasto stało. Przecięcie rondami wylotówek z miasta, w przypadku dużego natężania ruchu oznacza też brak możliwości przeprowadzenia szybkiej ewakułaci mieszkańców w przypadku, gdy np. na stacji PKP wykolei się pociąg z Azotem w płynie albo innymi chemikaliami.
Myslę że może zginąć wtedy kilka tysięcy osób.
Nie wiem kto wymyślił takie rozwiązania drogi a także kto się na nie zgodził, widzę tu budowanie byle szybko byle tanio a co będzie zobaczymy.
Mam nadzieje że Zarządzanie Kryzysowe w Starostwie wzięło to może pod uwagę.
Pzdr.

Marek
01-02-2023 18:38

pociag z azotem wykolejony, kilka tysiecy ludzi zginie bo rondo zbudowali na zyrardowskiej - idz do netflixa - na scenarzyste filmu sie nadasz

Adam
02-02-2023 11:20

Wreszcie ktoś inteligentny na tym forum! Niestety w urzędzie gm pracuje młodzież, to skąd oni to mogli wiedzieć. Ale brawo za zacne uwagi i przy tym bardzo ważne

Miko
04-02-2023 13:09

Marku, napisz co brałeś przed napisaniem tego komentarza, chcę tego spróbować

Krzysiek
20-02-2023 23:07

Jak jedną Biedre zamkną to się nic nie stanie. Już przestałam nawet liczyć ile ich tutaj jest,a w zamian za współpracę przy obwodnicy oczywiscie Milanoszczaki przez A2 niech jadą. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Pracuje 6 km od miasta i 40 min wracam do domu

Genowefa Pigwa
01-02-2023 19:07

Tak, współpraca żeby wiadomo kto miał przed powstaniem A2 wyjazd dla TiRów z południa Grodziska. Sorry ale nikt nie będzie burzył domów żeby zasilać cudze portfele. Po to jest A2, po to jest S8 żeby obsłużyć tranzyt. Sam jadę do Wwy (zależy gdzie jestem w 5mieście pseudoogrodów) albo A2 albo S8 jadąc do niej w zasadzie prostopadle. 719 wyczerpała swoje zadanie i docelowo powinna być powiatową albo gminną. I należy tworzyć drogi zbiorcze do właśnie A2 czy S8. A nie rozwijać ruch do Pruszkowa i jazdę 1h do Wwy.

Lenin
02-02-2023 14:27

Żałosne komentarze. Będzie zakaz tranzytu. Do poszczególnych sklepów będą mogli jeździć. Nawet do Milanówka.

Nowy
01-02-2023 19:51

Fajnie że powstała obwodnica, tylko szkoda że projekt został wykonany tak archaicznie. Powinno być na obwodnicy po dwa pasy ruchu w jednym kierunku, kaskady do łatwego przejazdu ronda zjazdowe większe ponieważ nie ma się odbywać też ruch ciężarówek do 40ton więc tak ciasne rada bez kaskad spowodują olbrzymie korki głównie na radzie Żyrardów Grodzisk & obwodnica. Więc kto dopuścił do tak ciasnego węzła obwodnicy , czy projektant nie przewidział dużego ruchu. Powtórzony błąd na trasie 50-ce wezeł Mszczonów zjazd z katowickiej śmiesznie ciasne rondo bardzo źle zaprojektowane brak kaskady nad rondem. Również węzeł Wiskitki 50-tka bardzo dużo serpentyn zjazdowych niedrożne rondo z bardzo mała przepustowością, dalsze ronda wezeł Sochaczew też nie doraźne brak kaskad sprawności i bezpieczeństwa. Można by było bardzo dużo się rozpisywać.

Zbych
01-02-2023 23:15

Kolego! Lekcje języka ojczystego olewałeś w szkole?
"rondo" a nie "rądo" - litości!!!!

mareg
02-02-2023 13:05

Tak jest jak zajmą się tym fachowcy od zamówień publicznych. Trzeba było zrobić to w 2 fazach i przynajmniej mieć szansę na rozbudowę. Tu nie ma na to żadnego miejsca. Bubel a nie obwodnica.

Lenin
02-02-2023 14:30

Brak wiaduktów na obwodnicy spowoduje korki na rondach. Światła przy frito to kabaret.

Kris
02-02-2023 07:50

A jak ma dojechać auto ciężarowe z ulicy transportowej na stację Orlen na Królewskiej żeby się zatankować. Auta z transportowej jadące do Żabiej Woli specjalnie muszą przez Kałęczyn jechać i Radziejowice czyli 30 kilometrów więcej, to ekologia ?? Obwodnica zakończona rondem. Pamiętajcie tylko że wszystkie tzw. tiry mające rejestrację WGM odprowadzają rocznie do miasta po 2500 PLN podatku. Można rejestrować je gdzie indziej !!!

Pan kierowca.
02-02-2023 09:38

Błonie też miałoby obwodnicę dw579 ale nasz burmistrz nie jest z PSL, z tej samej partii co marszałek województwa, który jest odpowiedzialny za DW.

Mikelance
02-02-2023 17:36

Błonie to stolica polskiej logistyki i ma najlepszą sieć drogową jak komunikacyjną

Profesor Glinski
05-02-2023 10:23

Kwestia wstydu, nieprawdaż? Ludzie wstydzą się swojej biedy. To naturalne. Gdyby obwodnica pozwalała szybko się przemieszczać to nikt by jej nie omijał. Ponieważ ta jest jedynie obwodnicą "na miarę naszych możliwości" ukształtowaną zbyt małymi środkami na ten cel, więc nie może być mowy o wolnej woli kierowców, gdyż ci szybko poznają wszystkie niebezpieczeństwa wjazdu na nią. Zamiast tego musi istnieć przymus korzystania z tej biedaobwodnicy. A dodatkowo nikt nie odważy się wspomnieć o ograniczaniu swobód obywatelskich na ulicach wewnątrz miasta.

Galbrajt
07-02-2023 14:00

Pan Burmistrz dobrze zbudowal. Czas na przedluzenie obwodnicy z Chelmonskiego na Nadarzynska!

GrodziSzczaNin
07-02-2023 19:19

Witam .co to za obwodnica .jak nie ma pasa awaryjnego .wszędzie wąsko .ledwo można przejechać .rondo żeby wjechać na Raben .bardzo wąskie .to ma być droga .to jest porażka .może to być dla osobówek..będzie kiedy stłuczka albo auto się zepsuje .będą stać wszyscy .na tej pseudo obwodnicy .kto to zaprojektowany.jakies dziecko z przedszkola.

Andrzej
08-02-2023 21:21
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.