TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2021

Prawie 240 punktów na mapie śmiertelnych wypadków. Bądźmy ostrożni na drodze


Grodzisk News


foto: CzytelnikPrawie 240 punktów na mapie śmiertelnych wypadków. Bądźmy ostrożni na drodze - Grodzisk News


Niestety... Punktów na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym przybywa. Obecnie jest ich blisko 240, a tylko minionej doby przybyło ich 13.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na bieżąco aktualizowana mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie. Niestety mimo wielu policyjnych akcji, co roku w okresie wakacyjnym dochodzi do setek tragicznych zdarzeń na polskich drogach. W minionym roku było ich ponad 400. Obecnie przekroczyliśmy półmetek wakacji i punktów na mapie jest już 238. Niestety, każdy z nich wiąże się z tragedią, bowiem oznacza, że w oznaczonym zdarzeniu drogowym zginęła przynajmniej jedna osoba.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Tragiczne wydarzenia nie ominęły i naszego regionu, gdzie doszło do kilku takich wydarzeń, jak m.in. wypadek w Budach Grzybku gdzie samochód osobowy uderzył w słup i zginęły dwie osoby, czy czołowe zderzenie na drodze między Radziejowicami a Korytowem gdzie zginęła na miejscu 51-letnia kobieta.

Policjanci apelują o ostrożność. – Choć dominującą przyczyną tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków, bardzo groźne w skutkach wypadki drogowe powstają też z innych przyczyn np. na skutek nieprawidłowego wyprzedzania.
Policjanci przypominają, że wyprzedzanie należy do najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze. Ważne jest, aby wyprzedzać wyłącznie w miejscach, gdzie przepisy tego nie zabraniają.  Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a  zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu – podkreślają funkcjonariusze.

– Uczulamy też kierujących, aby zawsze bacznie obserwowali drogę i zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Jest to szczególnie ważne przy dużym natężeniu ruchu – dodają policjanci.

Szczegółowa mapa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.