TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

04 2024

Pożar pustostanu w Baranowie. Sześć zastępów strażackich w akcji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Faceboo/Ochotnicza Straż Pożarna w KsiążenicachPożar pustostanu w Baranowie. Sześć zastępów strażackich w akcji - Grodzisk News


Spore siły musieli zaangażować strażacy do gaszenia pożaru opuszczonego budynku w Baranowie. Ogniem objęta była cała konstrukcja obiektu, a w zdławienie żywiołu zaangażowanych było sześć zastępów: zarówno z państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej.


Pożar wybuchł w środę nad ranem, a pierwszą informację otrzymaliśmy od czytelnika Henryka. Te zaś potwierdziliśmy u strażaków. – Kilkanaście po godz. 4.00 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Spacerowej w Baranowie. Na miejsce zostało wysłanych łącznie sześć zastępów straży pożarnej: dwa zawodowe z Grodziska oraz cztery z jednostek OSP z Izdebna Kościelnego, Baranowa, Bożej Woli i Jaktorowa – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Strażacy po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzili, że pożarem jest w całości objęty niezamieszkiwany budynek drewniano-murowany. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, przelaniu wodą nadpalonych elementów konstrukcji i na sprawdzeniu pogorzeliska pod kątem ewentualnych dalszych zarzewi ognia – dodaje rzecznik grodziskch strażaków. – Po ugaszeniu obiekt został przekazany właścicielowi z zaleceniem obserwacji terenu w celu zapobiegnięcia ewentualnemu zaprószenia ognia po raz kolejny – podkreśla asp. Stefaniak.

Teraz dalsze czynności w sprawie pożaru prowadzą policjanci, którzy byli także na miejscu, a teraz będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Działania strażaków zakończyły się kilka minut po godz. 7.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nasuwa się pytanie: kto i w jakim celu to podpalił... Pustostan sam się nie zapalił bo jak sama nazwa wskazuje, jest to pustostan...

xyz
10-04-2024 14:28

Obstawiam że ci to tak bohatersko gasili.

Bodnar to gangus
10-04-2024 17:35

Do osoby sugerującej, że podpalili strażacy, którzy potem jechali gasić... gratuluję pomysłu: napewno fajnie jest podpalać coś przy zabudowie, w środku nocy, by jechać gasić tak dla rozrywki i wdychać palący się azbest..., ryzykując swoje i swoich kolegów zdrowie i życie.

An
11-04-2024 09:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.