reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

04 2024

Pożar pustostanu w Baranowie. Sześć zastępów strażackich w akcji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Zdjęcie poglądowe/OSP Książenice1 - Grodzisk News


Spore siły musieli zaangażować strażacy do gaszenia pożaru opuszczonego budynku w Baranowie. Ogniem objęta była cała konstrukcja obiektu, a w zdławienie żywiołu zaangażowanych było sześć zastępów: zarówno z państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej.


Pożar wybuchł w środę nad ranem, a pierwszą informację otrzymaliśmy od czytelnika Henryka. Te zaś potwierdziliśmy u strażaków. – Kilkanaście po godz. 4.00 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Spacerowej w Baranowie. Na miejsce zostało wysłanych łącznie sześć zastępów straży pożarnej: dwa zawodowe z Grodziska oraz cztery z jednostek OSP z Izdebna Kościelnego, Baranowa, Bożej Woli i Jaktorowa – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Strażacy po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzili, że pożarem jest w całości objęty niezamieszkiwany budynek drewniano-murowany. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia, przelaniu wodą nadpalonych elementów konstrukcji i na sprawdzeniu pogorzeliska pod kątem ewentualnych dalszych zarzewi ognia – dodaje rzecznik grodziskch strażaków. – Po ugaszeniu obiekt został przekazany właścicielowi z zaleceniem obserwacji terenu w celu zapobiegnięcia ewentualnemu zaprószenia ognia po raz kolejny – podkreśla asp. Stefaniak.

Teraz dalsze czynności w sprawie pożaru prowadzą policjanci, którzy byli także na miejscu, a teraz będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Działania strażaków zakończyły się kilka minut po godz. 7.00.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.