TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

07 2015

Podkowa poinformuje nowocześnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna wyłoniła wykonawcę kompleksowego systemu informacji miejskiej. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Utal z Kobylnicy i to ona wkrótce przystąpi do realizacji inwestycji.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycji opiewającej na blisko 900 tys. zł, z czego 750 tys. pochodzić będzie z dofinansowania. Tak czy owak kwoty mówią same za siebie, toteż wykonawca pewnie ochoczo zabierze się do pracy, tym bardziej, że na wykonanie zadania ma 35 dni. Kompletna informacja miejska powinna zatem funkcjonować w Podkowie jeszcze w sierpniu.

Zdanie to zostanie zrealizowane według koncepcji która powstała w 2009 r. Zakłada utworzenie i rozwój sieci oznakowania w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej dotyczącej całej Podkowy Leśnej. Plan miasta, pylony kierujące, nośniki z nazwami ulic i piktogramami wskażą lokalizacje instytucji kultury i zabytków. Pojawi się też oznakowanie lokalizacji i układu ulic, panele oraz słupy ogłoszeniowe. Obok tradycyjnego systemu oznakowania działać będą aplikacja informatyczna oraz strona internetowa skoordynowana z mobilnym przewodnikiem.

Po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet) aplikacja umożliwi dostęp między innymi do informacji dotyczących kalendarza wydarzeń kulturalnych, społecznych i obywatelskich, informacji o budynkach, parkach, pomnikach, muzeach, domach kultury, miejscach historycznych i związanych z wybitnymi osobami i wydarzeniami z historii miasta, informacji o podkowiańskich instytucjach, w tym o domach kultury, organizacjach pozarządowych, kościołach, urzędzie pocztowym, policji, itp., a także do opisu wytyczonych tras spacerowych i galerii zdjęć związanych z obiektami dziedzictwa kulturowego, miejscami oraz wydarzeniami.

Twórcy projektu pomyśleli też o potrzebach osób niepełnosprawnych ? na wszystkich planach miasta, na słupkach z nazwami ulic i piktogramach będzie naniesiona powłoka do odczytania Braille?m.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.