TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

01 2016

Podkowa nie chce demonstracji narodowców. Ci i tak przyjadą?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Stowarzyszenie Narodowy Pruszków nie otrzymało zgody od władz Podkowy na zorganizowanie demonstracji ?wobec zgody umieszczenia w Polsce imigrantów?. Narodowcy mimo to zamierzają przyjechać w najbliższą w sobotę do miasta ogrodu.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O zamiarze takiej demonstracji informowaliśmy w miniony czwartek (więcej tutaj). Choć jeszcze wtedy nie wpłynęło żadne oficjalne pismo, to burmistrz zapowiadał, że na taką demonstrację nie wyda zgody. ? Organizacja, która głosi hasła faszystowskie, twierdząc jednocześnie, że stoi w obronie demokracji powinna podlegać odpowiedzialności karnej i na demonstrację w takim duchu nie chcemy pozwolić ? powiedział nam w 14 stycznia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Oficjalne pismo w końcu jednak do urzędu wpłynęło. Stowarzyszenie Narodowy Pruszków złożyło zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia 23 stycznia w godzinach 14.40?16.30. Narodowcy mieliby zebrać się przy skrzyżowaniu ul. Bluszczowej i Jana Pawła II, a następnie przejść ul. Jana Pawła II, skręcić w ul. Akacjową i zakończyć marsz pod podkowiańskim magistratem. ONR Pruszków chce w ten sposób wyrazić sprzeciw ?wobec zgody na umieszczenie w Polsce (między innymi w Ośrodku dla Cudzoziemców w Podkowie ? Dębaku) imigrantów z narzuconej kwoty przez UE?.

Tak jak zapowiadał, burmistrz Podkowy na manifestację się nie zgodził. ? ?Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w art. 57 zapewnia obywatelom wolność organizowania i uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach. Ograniczenie tej wolności określa jednak ustawa Prawo o zgromadzeniach. Zgodnie z art. 14 pkt. 2 tej ustawy Organ gminy ma obowiązek wydać decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli jego odbycie może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach. Planowana liczba uczestników to 70 osób. Powołując się na informację jednego z mediów społecznościowych, faktyczna liczba zaproszonych osób do udziału w demonstracji to 1100 osób, co stanowi 1/3 liczby mieszkańców Miasta-Ogrody Podkowa Leśna i co może wywołać uzasadnioną obawę wystąpienia ww. zagrożeń? ? czytamy w uzasadnieniu decyzji podkowiańskiego samorządu.

W piśmie burmistrz podkreślił, że Podkowa jest społecznością wielokulturową zamieszkiwaną przez osoby różnych wyznań, mieszka tam kilkadziesiąt małżeństw mieszanych, których dzieci uczęszczają do lokalnej szkoły. Zaznaczył, że demonstracja jest wymierzona przeciwko mieszkańcom, którzy czują uzasadnioną obawę co do naruszenia porządku publicznego tego małego miasta.

Ponadto na swoim blogu Artur Tusiński podkreślił, że od momentu pojawienia się informacji o planowanej demonstracji otrzymał mnóstwo telefonów i maili od zaniepokojonych mieszkańców wyrażających głęboki protest przeciwko tego typu wydarzeniom w ich miejscowości. Uspokaja ich jednak. ? Nie będę zgadzał się na organizowanie tego typu demonstracji, bez względu na to, jak usilnie organizatorzy będą próbowali ukrywać swoje prawdziwe oblicze. Uleganie presji i podpieranie się prawem do pełnej wolności słowa nie może nas przybliżać do dymiących kominów w obozach zagłady czy płonącej stodoły w Jedwabnem. I nie ma znaczenia czy pochodnie niesie muzułmanin, protestant czy katolik. Nienawiść nie ma rasy ani koloru skóry ? napisał na swoim blogu burmistrz Tusiński.

Na facebookowym fanpage'u ONR Pruszków zamieszczono informację odnoszącą się do decyzji władz Podkowy Leśnej. Narodowcy zapowiadają odwołanie od tej decyzji i cały czas zapraszają na przybycie na manifestację. ?18 stycznia 2016 roku burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński, wydał decyzję zakazującą organizacji manifestacji antyimigranckiej w tymże mieście.(...) Mimo takiej sytuacji zapraszamy nadal na sobotnią manifestację w Podkowie Leśnej na godzinę 15:00! Pokażmy, że nikt w tym kraju nie ma prawa kneblować nam ust i w imię poprawności politycznej zabraniać mówienia prawdy o tym, co nam wszystkim może grozić w związku z napływem imigrantów, a z czym już Francja, Anglia, Niemcy czy Szwecja muszą zmagać!!! Gwoli informacji już wszczęliśmy procedurę odwoławczą od tej decyzji! Niezależnie od wszystkiego przyjeżdżajcie do Podkowy Leśnej w sobotę! Sobota, godzina 15:00, zbieg ulic Jana Pawła II i Bluszczowej, Podkowa Leśna!!!?.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.