reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

11 2022

Podejrzany o kradzieży na ponad 50 tysięcy złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Pruszków1 - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali i osadzili w areszcie mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży przedmiotów o łącznej wartości ponad 50 tys. zł. 36-latek dostał sześć zarzutów, za które odpowie w warunkach recydywy.


Mężczyzna został zatrzymany dzięki przytomności umysłu dwóch mężczyzn, którzy najpierw ujęli podejrzanego i wezwali policję. Wśród tej dwójki był człowiek, który kilka dni wcześniej padł ofiarą kradzieży, a w dniu ujęcia złodzieja zauważył pojazd z otwartym bagażnikiem, w którym znajdowało się pudełko skradzione 13 listopada z jego garażu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Poszkodowany rozpoznał również samochód, który w dniu kradzieży zarejestrował monitoring na jego posesji. Wspólnie z innym mężczyzną podjął on obserwację podejrzanego. Ten oddalił się w kierunku hotelu, a następnie wrócił z walizką. Ujęli mężczyznę i wezwali policję.

– Policjanci zatrzymali wskazanego 36-latka, który od razu przyznał się do włamania. W trakcie zatrzymania policjanci otrzymali informację, że w pojeździe zaparkowanym przy hotelu stoi samochód dostawczy z wybitą szybą. Po chwili do policjantów zgłosił się właściciel pojazdu, który rozpoznał swoją walizkę w rękach zatrzymanego – relacjonuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

36-latek trafił do aresztu za zebrane w tej sprawie dowody potwierdziły, że ma na koncie włamania z września, października i listopada dokonane w Raszynie. – 36-latek włamywał się do samochodów, domów jednorodzinnych skąd zabierał elektronarzędzia oraz różne wartościowe rzeczy. Łączna suma strat na szkodę sześciu pokrzywdzonych wyniosła ponad 50 000 zł – dodaje kom. Kańka.

W miejscu zamieszkania zatrzymanego kryminalni znaleźli elektronarzędzia, odkurzacze przemysłowe, książki, telefon komórkowy, przewody i części samochodowe, Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a część z nich zidentyfikowali właściciele.

Mężczyzna dostał sześć zarzutów kradzieży, za które odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.