TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

01 2022

Plac Króla Zygmunta Starego w mniejszym zakresie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Przebudowa Placu Króla Zygmunta Starego na razie nie będzie realizowana w pełnym zakresie. Ze względu na wysokie ceny, miasto zrealizuje tylko część projektu.


W poniedziałek urzędnicy otworzyli oferty na przebudowę Placu Króla Zygmunta Starego. Były cztery propozycje, ale każda z nich znacznie droższa od zakładanych przez miasto 4 mln zł. Dość powiedzieć, że najniższa opiewała na 7,5 mln zł, a najdroższa na aż 12,7 mln zł, czyli trzykrotnie więcej od zabezpieczonych przez samorząd środków na ten cel.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Władze miasta planowały, że na obchody 500-lecia miasta, które planowane są na tegoroczne wakacje zarówno plac Wolności i plac Króla Zygmunta Starego zostaną modernizowane. Pierwsza inwestycja już jest realizowana, ale co z drugą? Mamy połowę stycznia, do wakacji zostało pół roku, zakres prac jest duży, a wykonawcy wciąż brak. Co zrobi miasto?

– W związku z tym, że cena jest absolutnie nie do zaakceptowania, podjąłem decyzję o unieważnieniu tego przetargu, nie podpiszemy umowy. Natomiast z całego zakresu inwestycji zrealizujemy jedynie tę część, która w naszej opinii jest w najgorszym stanie, czyli rejon parkingu położonego od strony ul. Bałtyckiej w kierunku placu Wolności – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

A co z pozostałą częścią zadania? – Resztę zostawimy na czasy, gdy ceny będą atrakcyjniejsze. Natomiast te pieniądze można przeznaczyć na inne ważne inwestycje, jak budowa przedszkola, czy budowa szkoły – dodaje grodziski włodarz.

Plac Króla Zygmunta Starego w mniejszym zakresie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.