TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

05 2021

Piknik ekologiczny w ogrodzie botanicznym


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy BrwinówPiknik ekologiczny w ogrodzie botanicznym - Grodzisk News


Wraz z wiosną Brwinów otworzył pierwszy naszym regionie ogród botaniczny. Rozluźnienie obostrzeń epidemicznych pozwala na odkrycie obiektu w pełnej krasie. W najbliższą niedzielę 30 maja odbędzie się tam piknik ekologiczny.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wśród atrakcji przewidzianych w programie znajduje się zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego, konkursy z nagrodami dla dzieci i pokaz treningu psów.

Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00 przy bramie głównej parku od powitania gości i mieszkańców przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. W dalszej części pikniku będzie można zwiedzić park i ogród z przewodnikiem. Dzieci będą miały szansę wziąć udział w konkursach plastycznych z nagrodami i w quizie przyrodniczym. Warto również zobaczyć pokaz tresury i treningu psów na wybiegu dla psów.

Na uczestników pikniku będzie czekać specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa dotycząca roślinności występującej w parku, który przeszedł dużą metamorfozę. Rewitalizacja parku miejskiego im. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej w Brwinowie rozpoczęła się w 2013 r. i przebiegała w kilku etapach. Efekty przemiany zielonego serca miasta przyciągają do parku nie tylko mieszkańców Brwinowa, lecz także gości spoza naszej gminy. Sam park i mieszczący się tuż obok niego klimatyczny ogród botaniczny są chętnie odwiedzanymi atrakcyjnymi miejscami wypoczynku i rekreacji. Ogród botaniczny ma charakter edukacyjny, ale można w nim też w spokoju poczytać ulubioną książkę lub prasę i zrelaksować się wśród bujnie rozrastającej się roślinności. Młodsze dzieci mogą tam skorzystać z placu zabaw, piaskownicy archeologicznej, hamaków, labiryntu i gier edukacyjnych.

Ogród i park warto odwiedzać regularnie, wypatrując zwierząt i nietuzinkowych roślin. A piknik ekologiczny to świetna okazja nie tylko do bliższego zapoznania się z tymi miejscami, lecz także do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia.

W programie:
14.00 – rozpoczęcie pikniku przy bramie parkowej
14.30 – zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego z przewodnikiem
15.00 – konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 w ogrodzie botanicznym
15.30 – pokaz tresury i treningu psów na wybiegu dla psów
16.00 i 16.30 – zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego z przewodnikiem
16.30 – konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 w ogrodzie botanicznym
17.00 – quiz przyrodniczy o roślinach i ekologii dla dzieci w ogrodzie botanicznym
18.00 – zakończenie pikniku

Rewitalizacja paraku miejskiego kosztowała prawie 2,5 mln zł, a 85 procent tej kwoty stanowiła dotacja unijna.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.